Σπουδαίο διπλό πήρε η Νέα Σάντα Απέναντι από το Παναρκαδικό εκτός έδρας μπαίνοντας γερά στην διεκδίκηση της ανόδου στα σαλόνια της Α΄ κατηγορίας η ομάδα των Εργατικών κατοικιών ήταν καλύτερη παίζοντας με πάθος πήρε μια καθαρή νίκη (2-0) που της δίνει αέρα και αισιοδοξία για την συνέχεια.

Ας δούμε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης.

6’ Ο Πέττας έκανε το συρτό σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ.

7’ Ο Ψάρρης εκτέλεσε από μακριά το φάουλ, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων αιφνιδιάστηκε και αφού ακούμπησε λίγο την μπάλα, εκείνη χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε σε κόρνερ.

10’ΓΚΟΛ: Ο Ν.Γιατράς εκτέλεσε απευθείας το πλάγιο άουτ από δεξιά και ο Δημ.Μαρίνος με κεφαλιά έκανε το 0-1.

12’ Ο Κ.Φαραός επιχείρησε το σουτ και  ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων απομάκρυνε με γροθιές.

31΄Ο διαιτητής απέβαλε τον προπονητή των φιλοξενούμενων για διαμαρτυρία.

50’ Ο Γιατράς πάσαρε στον Τ. Φαραό που έκανε το σουτ και απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

59’ Ο Κάρδαρης κινήθηκε ωραία  από δεξιά  και έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

75’ Ο Κ.Φαραός με κάθετη πάσα βρήκε τον Τ.Φαραό αλλά ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων είπε «όχι» στο σουτ που επιχείρησε.

79’ ΓΚΟΛ: Ο Κάρδαρης έφυγε στην αντεπίθεση και αφού μπήκε στην περιοχή, με ωραίο πλασέ στην κλειστή γωνία «έγραψε» το 0-2.

84’ ΚΟΚΚΙΝΗ: Ο διαιτητής απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Τ.Φαραό για έντονη διαμαρτυρία στον βοηθό

95’Ο Ξένος προσπάθησε να απομακρύνει μέσα στην περιοχή της ομάδας του, η μπάλα κόντραρε στον Γιατρά, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ 8ΛΕΠΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΝΙΚΟΥ ΚΟΚΛΑ

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ( Δημοσθένης Αγγελάκης  ):Αβούρης,  Χ.Δημητρίου , Ν.Κλάδης,  Τσαγκαρόπουλος, Κ.Φαραός, Ντάλα ( 65’ Βούρτσης), Αγγ.Γιατράς, Π.Κλάδης(46’ Τ.Φαραός), Καλημέρης, Α.Ψάρρης, Πήληκας.

ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ/ ΑΠΕΝΑΝΤΙ(Βασίλης Παλαιοθόδωρος ): Ν.Κόκλας,  Σούλης, Ζούγρας (89’ Τσαγκαρουσιάνος),Μπιάζης, Ξένος, Ματαράγκας, Ν.Γιατράς, Σούρμπης, Δημ.Μαρίνος (58’ Τσιριγώτης), Κάρδαρης (81’ Παρεκλίδης), Πέττας.