Παίζοντας με πάθος αλλά και με θετικό πνεύμα η ομάδα του Λεβάντε “κοίταξε στα μάτια” την Δόξα Νέας Μανολάδας. Μπορεί στο τέλος να μην τα κατάφερε, πήρε όμως το χειροκρότημα του κόσμου καθώς η ομάδα του Θανάση Σταματόπουλου ήταν ανταγωνιστική από το πρώτο λεπτό έως και την λήξη του αγώνα…

Η Ζακυνθινή ομάδα στάθηκε και άτυχη στο παιχνίδι της καθώς από το 31΄ έπαιζε με 10 παίκτες λόγω της αποβολή του Παναγιώτη Μαρούδα… Οι “νυχτερίδες” μπήκαν πολύ καλα στο παιχνίδι. Στο 14΄ είχαν μια πολύ καλή στιγμή με τον Μουτσάι αλλά ο Καλλιακμάνης έσωσε την Δόξα από βέβαιο γκολ!

Η απάντηση της Δόξας ήρθε στο 29΄ οταν ο Σωτηρόπουλος εκτέλεσε φαουλ αλλά ο Βοζαϊτης έδιωξε σε κόρνερ… Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες της αποβολής με 2η κίτρινη του Παναγιώτη Μαρούδα ο οποίος άφησε την ομάδα του ν παλεύει από το 31′ με παίκτη λιγότερο…

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο 41΄ ο Γεωργούσης με ωραίο δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καλλιακμάνη κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του. Στην επανάληψη οι παίκτες του Λεβάντε γύρισαν πίσω και προσπάθησαν να διαφυλάξουν το 1-0 καθώς έπαιζαν με 10 παίκτες.

Οι παίκτες του Σπύρου Αντωνόπουλου πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μελετίδης στο 75΄ του αγώνα. Στα τελευταία 15 λεπτά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο μισό γήπεδο τους γηπεδούχους… Το χειρότερο όμως για τον Λεβάντε ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν ο Σούλης έκανε το 1-2 για την ομάδα του που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα

Α.Ο. ΛΕΒΑΝΤΕ (Θανάσης Σταματόπουλος): Βοζαΐτης, Κωστακιώτης, Γεωργούσης, Οικονομόπουλος, Τζιαφέρης Αθ., λαλαής, Μαρούδας Π., Σιδηρόπουλος, Μαρούδας Μ. (75΄ Τσανακτσόγλου), Μουτσάι (83΄ Κομιώτης Χρ.), Πλατέλλας (81΄ Σκιαδόπουλος).

ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ (Σπύρος Αντωνόπουλος):Καλλιακμάνης, Νιφορόπουλος, Σωτηρόπουλος (54΄ Αδαμόπουλος), Σούλης, Παπαδόπουλος, Τσουκαλάς, Νικολόπουλος, Βραχνής (46΄ Βατσής), Μελετίδης, Γούρμος, Μπαρμπαρούσης (83΄ Παναγιωτόπουλος).