Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής το τελευταίο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου… Συγκεκριμένα στο γήπεδο του Πλάνου ο ΑΟ Τσιλιβή κέρδισε την ΑΕ Γερακαρίων με 6-3 σε ένα χορταστικό παιχνίδι όπου ο Μάριος Μαρούδας ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος καθώς πέτυχε και τα 6 γκολ της ομάδας του!

Στο αγωνιστικό μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν πρώτοι με τον κεφαλιά του Πλαρινού αλλά οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και με οδηγό τον Μάριο Μαρούδα έγιναν καπνός! Ο φορ της ομάδας του Πλάνου πήγε την ομάδα του στο ημίχρονο με 4-1, ενώ στην επανάληψη πέτυχε αλλά δύο τέρματα… Για την ΑΕ Γερακαρίων τα αλλά δύο γκολ σημείωσαν οι Βούτος και Πάγια. Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο πρώτο μέρος η ΑΕ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 2-2 όταν Πάγια εκτέλεσε πέναλτι αλλά ο νεαρός τερματοφύλακας του Τσιλιβή Φουτζίγια.

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ (Νίκος Ντόβρος) Φουτζίγια, Κακολύρης (79΄ Κόκας), Βελλίδης (46΄ Τοπτέϊδης), Κωζής, Τσιριγώτης (57΄ Κόλα), Κλάδης, Δρόσος, Μαρούδας, Νικολόπουλος, Γιακουμέλος, Γεωργίου Κ

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ (Σπύρος Μαρόπουλος)  Φεράτι, Πάγια, Γιαννόπουλος, Μόρφης, Μετζαλίρας, Μαφρέδας, Μουζάκης Βαλ., Καμπεράϊ, Βούτος Ψάρρης, Πλαρινός