Ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ζακύνθου με τα δύο προγραμματισμένα ματς. Στο γήπεδο του Μαχαιράδου ο Αίολος Σαρακηνάδου λύγισε την αντίσταση του Αστέρα Πλάνου κερδίζοντας με 2-1. Οι γηπεδούχοι ήταν φλύαροι επιθετικά αφού στο πρώτο μέρος έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ. Το σκορ  άνοιξε ο Αλέξανδρος Τσουκαλάς και αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες για να έρθει Ο Παπαδόπουλος με πέναλτι και να φέρει το ματς στα ίσια για τον Αστέρα. Λίγα λεπτά όμως αργότερα ο Σάλας έβαλε και πάλι την ομάδα του μπροστά στο σκορ το οποίο ήταν και το τελικό. Με αυτή τη νίκη ο Αίολος πλέον έχοντας 24 βαθμούς βελτιώνει την βαθμολογική του θέση (3η) κρατώντας την επαφή  με την κορυφή της βαθμολογίας που βρίσκονται Δόξα Λιθακιάς (30), ΑΟ Λεβάντε (28).

Στο άλλο παιχνίδι ο Αχιλλέας πέρασε πολύ εύκολα το εμπόδιο της Δόξας Πηγαδακίων και κέρδισε με 5-0 βελτιώνοντας την βαθμολογική του θέση.  Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Τσιριγώτης (2), Βρυώνης (αυτογκολ), Βούτος και Τheodori. Mε αυτή την νίκη ο Αχιλλέας στους 14 βαθμούς στο πρωτάθλημα.