Μια σημαντική νίκη πέτυχαν την Κυριακή το μεσημέρι οι γυναίκες του ΖΑΟ στο κλειστό των Λεχαινών, εκεί που κέρδισαν την ομάδα του Αργοστολίου με 3-1 σετ. Τα κορίτσια του ΖΑΟ πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και παρά τις πολυήμερες απουσίες από τις προπονήσεις κατάφεραν να πετύχουν μια άνετη νίκη. Μια νίκη που δίνει το δικαίωμα στην ζακυνθινή ομάδα να ελπίζει ότι  μπορεί να συνεχίσει να αγωνίζεται με έξτρα κίνητρο.

Το επόμενο ματς της Κυριακής στην Παναγούλα (15.00) με αντίπαλο την ομάδα της Παναχαϊκής είναι πλέον το πιο σημαντικό. Στα του ματς τώρα… Η ζακυνθινή ομάδα δεν μπήκε καλά στον αγώνα αφού ηττήθηκε στο πρώτο σετ 19-25 αλλά από εκεί και πέρα τα κορίτσια του ΖΑΟ έδειξαν χαραχτήρα κερδίζοντας και τα τρία σετ με 25-15, 25-14 και 25-15.

Για τον ΖΑΟ αγωνίστηκαν: Μαρίνου, Παλαιοθοδώρου, Σπίνου, Κολπονδίνου, Κανάρη, Πλαρινού, Κολυβά και Τσιροπούλου