O Έσπερος για 2η συνεχόμενη αγωνιστική έριξε βόμβα! Αυτή τη φορά οι πιτσιρικάδες του Στράτου Κουρούμαλου έβαλαν “φρένο” στην ομάδα του ΑΟ Κατασταρίου! Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα στο γήπεδο του Αγγερικού. Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και κατάφεραν να πετύχουν 2 τέρματα με τον Πάγια. Επίσης, έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ αλλά ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ σε 2-1 με τον Σέλι και να βάλουν δύσκολα στον ΑΟΚ. Οι παίκτες του Έσπερου μετά τη μείωση του σκορ είχαν αυτοπεποίθηση και το πίστεψαν ότι μπορεί να φτάσουν στην ισοφάριση. Τελικά, στο 90+3′ ο Τζαμαλής έκανε μια σέντρα σουτ, η μπάλα πήρε μια περίεργη τροχιά και κατέληξε στη συμβολή των δοκών και στη συνέχεια στα δίχτυα του ΑΟΚ ισοφαρίζοντας σε 2-2!

Μια απίστευτη εξέλιξη για τους γηπεδούχους οι οποίοι σαν το ακλόνητο φαβορί απώλεσαν 2 βαθμούς. Από την άλλη, ο Έσπερος σε δύο αγωνιστικές έχει βάλει στο σακούλι του 4 σημαντικούς βαθμούς, κάτι που δείχνει ότι οι νεαροί παίκτες είναι έτοιμοι και για άλλες βόμβες!