Ολοκληρώθηκε το απόγευμα του Σαββάτου το 5ο Ενωσιακό παιδικό πρωτάθλημα “Χρήστος Χαριάτης” της ΕΠΣ Ζακύνθου στο γήπεδο του Αγγερικού παρουσία δεκάδων μικρών ποδοσφαιριστών αλλά και πλήθους κόσμου…

1

Η νικήτρια ομάδα του Ζακυνθιακού στην κατηγορία (8χ8)

2

Η νικήτρια ομάδα του ΑΟ Τσιλιβή στην κατηγορία (5χ5)

Στην κατηγορία 8χ8 στον τελικό έφτασαν ο ΑΟΠ Ζακυνθιακός και ο ΑΠΣ Ζακύνθος με τους πρώτους να κερδίζουν με 6-1. Σε ένα όμορφο παιχνίδι με τον ΑΠΣ Ζάκυνθος να προηγείται στο ημίχρονο με γκολ του Μπελέρη. Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν και ο Ζακυνθιακός με ηγέτη τον μικρό Ανδρέα Καμπή που πέτυχε 4 τέρματα έκανε την ανατροπή και κέρδισε 6-1. Τα υπόλοιπα 2 τέρματα για τον Ζακυνθιακό πέτυχαν οι Κάντη και Τσουκαλάς.

Το απόγευμα της ίδιας ημέρας στην κατηγορία 5χ5 το Τσιλιβή αντιμετώπισε την ομάδα του ΑΠΣ Ζάκυνθος στο τελικό όπου η ομάδα του Πλάνου κέρδισε με 4-2 και αναδείχτηκε πρωταθλήτρια. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Τζαμαλής (2) και οι Κρεζίας και Σέχου. Για τον ΑΠΣ Ζάκυνθος σκόραραν οι Παράσχης και Λιάκος. Στον μικρό τελικό για τις θέσεις 3-4 ο Ζακυνθιακός κέρδισε την ΑΕ Αγίου Λέοντα/ Κοιλιωμένου με σκορ 6-1 με τα γκολ των Μυλωνά (3) Ζούγρα, Ματαράγκα και Παπαδάτου για την Ένωση σκόραρε ο Λιβέρης Στάθης.

Διαιτητές: στον μεγάλο τελικό (8χ8) διαιτητής ήταν ο Δημήτρης Κωστάκης, στον τελικό (5χ5 διαιτητής ήταν ο Αντώνης Πυλαρινός και στον μικρό τελικό ο Θωμάς Τρομπούκης. Της ΕΠΣ Ζακύνθου εκπροσώπησε το μεσημέρι ο ταμίας Νίκος Καλλιβωκάς και το απόγευμα στους στην κατηγορία 5χ5 ο Γραμματέας Χαρ. Ραυτόπουλος, και τα μέλη Ζαφείρης Μαρίνος και Ξένος Δημήτριος.