Ολοκληρώθηκε και η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της SL2. με σπουδαία ματς που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον έως το τέλος των αγώνων. Tα Τρίκαλα κέρδισαν την Δόξα Δράμας με 3-0 και πάτησαν κορυφή στην βαθμολογία του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και κέρδισαν δίκαια με τα γκολ των Ντιαλόσι σουτ 39′, Σταματή σουτ 53΄, και

Περισσότερα

Πράσινο» φως για τη χρηματοδότηση των τεστ από την Πολιτεία άναψε η Κυβέρνηση σύμφωνα με δημοσίευμα του «ilia.news» από κύκλους της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού. Η είδηση αυτή είναι πολύ σημαντική δεδομένου ότι αν συμβεί κάτι τέτοιο, τότε είναι εφικτή η επανεκκίνηση των προπονήσεων ανάμεσα στις ομάδες της Γ΄ Εθνικής. Το σχέδιο αυτό, προβλέπει την πραγματοποίηση εβδομαδιαίων τεστ

Περισσότερα

Γ’ Εθνική – Νέα κραυγή από τους παίκτες της κατηγορίας που αγωνιούν για το μέλλον της κατηγορίας και την επιβίωσής τους. Σε απόγνωση βρίσκονται οι παίκτες της Γ’ Εθνικής που περιμένουν τις εξελίξεις για την επανεκκίνηση της αγωνιστικής δράσης. Με νέα τους επιστολή έθεσαν ξανά καίρια ζητήματα για το μέλλον της κατηγορίας αλλά και την

Περισσότερα

0λοκληρώθηκε και η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της SL2 με τον Λεβαδειακό να είναι ο κερδισμένος της αγωνιστικής καθώς βρέθηκε στο ρετιρέ της βαθμολογίας.  Η ομάδα της Λειβαδιάς πήρε το τρίποντο εκτός έδρας από τον Εργοτέλη στο 79΄ με ωραίο σουτ του Πολέτο. Κερδισμένη ήταν και η Παναχαϊκή που κέρδισε εύκολα τον ΟΦ Ιεράπετρας με

Περισσότερα

Συνεχίζει να δίνει τον δικό του αγώνα καθημερινά ο πρόεδρος του ΠΣΑΠ, Γιώργος Μπαντής, για το «άνοιγμα» των αθλημάτων Συνεχίζει να δίνει τον δικό του αγώνα καθημερινά ο πρόεδρος του ΠΣΑΠ, Γιώργος Μπαντής, για το «άνοιγμα» των αθλημάτων και ειδικά των κατηγοριών του ποδοσφαίρου που παραμένουν στον «πάγο».  Ο Μπαντής με δυο αναρτήσεις στα social

Περισσότερα

Ο Διαγόρας Ρόδου επικράτησε με 0-1 του Απόλλωνα Λάρισας, στο AEL FC Arena, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2. Ο Διαγόρας έφτασε κοντά στο γκολ στο 27’, όταν ο Λινάρδος μπήκε στην περιοχή, έσπασε πίσω του, που βρισκόταν ο Σανδραβέλης, ο τελευταίος έπιασε το σουτ και έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. Ένα λεπτό μετά,

Περισσότερα

Ούτε και σήμερα Παρασκευή 22/1/2021 η επιτροπή λοιμωξιολόγων πήρε κάποια απόφαση για να αρχίσουν έστω οι προπονήσεις στη Β΄ Εθνική, δηλαδή στην Football League και ως εκ τούτου όλες οι ομάδες της κατηγορίας σε Βόρειο και Νότιο όμιλο πνέουν τα μένεα κατά της Επιτροπής αλλά και της κυβέρνησης που αφήνει στο έλεος του θεού 1000

Περισσότερα

Μια ακόμα ημέρα αγωνίας για την Football League Η Επιτροπή λοιμωξιολόγων ήταν να συνεδριάσει αρχικά την Τρίτη 19/1, αντί αυτού η συνεδρίαση πήγε για την Πέμπτη 21/1 και πάλι όμως πήρε μια ημέρα ακόμα αναβολή για την Παρασκευή 22/1. Για αυτό τον λόγο βγήκε και η σχετική ανακοίνωση, από την λίγκα που ζητά επιτέλους να

Περισσότερα

Το τέρμα που σημείωσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 64ο λεπτό του ιταλικού Super Cup κόντρα στη Νάπολι, ανοίγοντας το δρόμο για το 9ο τρόπαιο της Γιουβέντους στο θεσμό, είχε πολύ μεγαλύτερη αξία για έναν απ’ τους πλέον χαρισματικούς σκόρερ που ανέδειξε το παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Ο σπουδαίος Πορτογάλος επιθετικός, έφτασε πλέον τα 760 γκολ στην απίστευτα «λαμπερή» καριέρα του

Περισσότερα

Ολοκληρώθηκε και η 2η αγωνιστικής της SL2. Στην εμβόλιμη αυτή αγωνιστική, ο Ξάνθη και τα Τρίκαλα ήταν οι κερδισμένες ομάδες αφού προχώρησαν με νίκες. Η Ξάνθη κέρδισε στο ντέρμπι τον Ιωνικό με 1-0 με γκολ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων (98΄) με σκόρερ τον Καπνίδη. Τα Τρίκαλα κέρδισαν 1-0 τον Απόλλων Λάρισας με γκολ του