Με ωραία παιχνίδια συνεχίστηκε η Super League 2, χωρίς όμως πολλά γκολ. Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη Super League 2 ο Απόλλων Σμύρνης, καθώς επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ Β στη Ριζούπολη. Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό με εκατέρωθεν φάσεις, αλλά το 0-0 παρέμενε. Στο 87’ ο Ντομίνγκες με κεφαλιά κατάφερε να «ξεκλειδώσει» την «κιτρινόμαυρη» άμυνα και να δώσει τη νίκη στον Απόλλωνα.

Στο 36’ ο Σίγκνιεβιτς είχε σκοράρει για τους γηπεδούχους, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για επιθετικό φάουλ. Η ΑΕΚ Β στις καθυστερήσεις έχασε ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά η εκτέλεση φάουλ του Γερολέμου πέρασε λίγο άουτ.ADVERTISING

Στο Ρέθυμνο, η Επισκοπή έμεινε στο 1-1 με τον Ολυμπιακό Β, σε έναν αγώνα με φινάλε-θρίλερ. Οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με τον καλό ρυθμό να συνεχίζεται και στο δεύτερο 45λεπτο. Οι ισορροπίες στο παιχνίδι άλλαξαν όταν στο 58’ ο Μαυρουδής του Ολυμπιακού Β αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Επισκοπή προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» αμύνονταν σωστά. Ωστόσο στο 90’ ο Χοβανισιάν πέτυχε το 1-0 για τους Ρεθυμνιώτες, αλλά στις καθυστερήσεις ο Λιάτσος ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ολυμπιακό.Advertisement

Στον Βόρειο όμιλο, Πανσερραϊκός και Θεσπρωτός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Η ομάδα της Ηγουμενίτσας είχε δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, στο 4’ με κεφαλιά του Βασιλάκη και στο 25’ σε σουτ του Δρίτσα και απόκρουση του Γιαννίκουγλου. Οι Σερραίοι ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο μέρος και ο Καρασαλίδης είχε δοκάρι στο 65’ με σουτ, αλλά στο 68’ ο Θεσπρωτός βρήκε το γκολ με τον Δρίτσα για το 0-1. Στο 80’ ο Σαΐντ ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι, που κέρδισε ο Κατσαντώνης.