Ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου, αυτά που είχαν προγραμματιστεί για το Σάββατο 26/2. Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων, υπό βροχή,  η Θύελλα κέρδισε 3-1 τον ΑΟ Λεβάντε σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για γκολ. Οι γηπεδούχοι είχαν όμως νέο προπονητή στον πάγκο. Ο έμπειρος Σπύρος Φιορεντίνος ανέλαβε τα ηνία της Θύελλας Αμπελοκήπων με την ομάδα του να καταφέρνει να παίρνει τη νίκη με 3-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κακολύρη με 1-0 . Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Σέλληνας από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ολίγο πριν το τέλος ο Τσιριγώτης έκανε το 3-0. Ο Γκαστόν με απ΄ ευθείας εκτέλεσε φάουλ μείωσε σε 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στο τέλος του αγώνα πήγε να γίνει μια μικρή σύρραξη μεταξύ Κουρούμαλου και Σέλληνα αλλά με την επέμβαση των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν.  Στο γήπεδο του Αγγερικού ο ΑΟ Κατασταρίου πέρασε το εμπόδιο του Αστέρα Μαχαιράδου με 3-0 με 2 γκολ του Ανδρέα Πλέσσα και ένα γκολ του Μουσάϊ. Τέλος στα ορεινά, στον Άγιο Λέοντα. ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου και ΑΠΣ Ζάκυνθος αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1. Οι Φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ζογκάϊ στο 66΄ για να ισοφαρίσουν σε 1-1  με πέναλτι οι γηπεδούχοι στο 90+4 με τον Κλάδη.