Kαλό απόγευμα αγαπητοί/τες φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ του ΑΟΚ Ζακύνθου και του Παναρκαδικού για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής του 8ου ομίλου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Σαφαρίκας, Ζούλης, Σωτηρόπουλος (Αχαΐας).

AOK Ζακύνθου: (Δημήτρης Νόλης) : Δρακόπουλος, Τηλιόπουλος (68′ Μπριλάκης), Τααρίμτε (56′ Μιχαηλίδης), Καρβούνης, Βιέντ (90′ Μεταξάς), Σωτηρόπουλος, Κουρέλλας, Πέττας Ρ. , Μεζίνι, Κάρδαρης (80′ Σκουρτάϊ), Παναγόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Δρόσος, Μιχαηλίδης, Μεταξάς, Χαρακτινός, Μαρούδας, Μπριλάκης, Σκουρτάϊ.

Παναρκαδικός: (Aντώνης Μαυρέας): Λίβας, Καναβέτας, Μπινιώρης, Σεντεμέντες, Σπίντζος, Κασάπης (73′ Λυμπερόπουλος), Στρέμπας (54′ Μουλιάτος), Τσιώλης, Βίγκνεβιτς, Καρβάλιο (75′ Γεωργόπουλος), Σβίγγος.

Αναπληρωματικοί: Σωτηρόπουλος, Δαύρος, Λυμπερόπουλος Ν., Καλογερόπουλος, Μπαλάσης, Γεωργόπουλος, Μουλιάτος.

• Ηλιοφάνεια επικρατεί στο νησί της Ζακύνθου. Εξαιρετικές καιρικές συνθήκες στο Δημοτικό Στάδιο, ενώ επικρατεί ζέστη
  • Αυτή την ώρα οι δυο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει το ζέσταμα τους και έχουν αποχωρήσει στα αποδυτήρια για την έναρξη του αγώνα.
  • Λιγοστός ο φίλαθλος κόσμος αυτή την ώρα στο Στάδιο, η προσέλευση συνεχίζεται.
  • Πρώτη συμμετοχή με τα χρώματα του ΑΟΚ Ζακύνθου για τον Φαρατζί Τααριμτέ που αναμένεται να δώσει πνοή στην επιθετική γραμμή της ομάδας, αλλά και την μεσοαμυντική.
  • Πρώτη συμμετοχή και για τον Καρβάλιο από πλευράς Παναρκαδικού

Πραγματοποιείται αυτή την ώρα η επίσημη είσοδος των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο!

• Με τα κίτρινα και μπλε αγωνίζεται ο ΑΟΚ Ζακύνθου, ενώ με μαύρε εμφανίσεις ο Παναρκαδικός
  • Αρχηγός του ΑΟΚ ο Κάρδαρης, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Στρέμπας.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ!

3′ Αναγνωριστικό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά με τις δυο ομάδες να ψάχνουν να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο.

6′ Προσπαθούν να βγουν οργανωμένα προς την αντίπαλη εστία προκειμένου να γίνουν απειλητικοί οι παίχτες του ΑΟΚ. Σε ποιο παθητικό ρόλο οι φιλοξενούμενοι.

7′ Φάουλ για τον ΑΟΚ. Ο Κουρέλλας θα πιάσει ένα δυνατό σουτ έπειτα από κομπίνα με τον Κάρδαρη, αλλά θα διώξουν οι αμυντικοί σε κόρνερ. Καλή στιγμή για τον ΑΟΚ.

• Αυξάνεται η προσέλευση στο Δημοτικό Στάδιο, περίπου 100 άτομα αυτή την ώρα.

10′ Έχει μπει δυνατά ο ΑΟΚ και πιέζει για το γκολ στα πρώτα λεπτά!

• Κυρίως με μεγάλες μπαλιές προσπαθούν οι παίχτες του Παναρκαδικού να βγουν μπροστά!

13′ Ο Μεζίνι θα βγει από πλάγια δεξιά απέναντι από τον Λίβα αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο και ο τερματοφύλακας του Παναρκαδικού να θα μπλοκάρει εύκολα.

14′ Σουτ του Καρβάλιο από μακριά θα μπλοκάρει ο Δρακόπουλος.

• Έχει ισορροπήσει ο Παναρκαδικός και αρχίζει να βρίσκει τα πατήματά τους στο γήπεδο
  • Πολλά τα λάθη και από τις δυο πλευρές, ειδικά στον χώρο του κέντρου

21′ Έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Παναρκαδικός!

24′ Προσπαθεί να γίνει ποιο εκδηλωτικός ο ΑΟΚ Ζακύνθου σε αυτό το σημείο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έχουν κλείσει καλά τους χώρους αμυντικά.

25′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ!

Ο Τααρίμτε στην πρώτη του συμμετοχή με τα χρώματα του ΑΟΚ θα σκοράρει. Ο Μαροκινός θα ευνοηθεί από τις κόντρες η μπάλα θα φτάσει σε αυτόν, θα κοντρολάρει και με δυνατό δεξί σουτ θα κάνει το 1-0, με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνιά του Λίβα που παρά την προσπάθειά του δεν κατάφερε να σώσει την εστία του.

• Εξαιρετικός ο Τααρίμτε στην πρώτη του εμφάνιση με τον ΑΟΚ Ζακύνθου δείχνει ότι διαθέτει εξαιρετική τεχνική κατάρτιση και έχει βοηθήσει αρκετά την ομάδα του.

31′ Έδωσε ”αέρα” το γκολ στο Καταστάρι που πατάει όλο και καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Προσπαθεί να ξεπεράσει το ”σοκ του γκολ ο Παναρκαδικός

34′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ!

Ο Μεζίνι θα κάνει την σέντρα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι. Εκεί ο Κάρδαρης θα κάνει το κοντρόλ θα σουτάρει, η μπάλα θα κοντράρει στους αμυνομένους, θα στρωθεί στον Βιέντ και εκείνος με δυνατό σουτ θα κάνει το 2-0.

• Πρώτο γκολ και για τον Βιέντ με την φανέλα του ΑΟΚ Ζακύνθου
  • Ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης πλέον για τους γηπεδούχους

38′ Χωρίς να βιάζεται το Καταστάρι πλέον ελέγχει το παιχνίδι προκειμένου να κυλήσει ο χρόνος για το ημίχρονο, ενώ από την άλλη οι παίχτες του Παναρκαδικού δείχνουν ότι δεν πατάνε καλά στον αγωνιστικό χώρο.

• Πολύ καλή αμυντική λειτουργία για τον ΑΟΚ που δεν έχει απειληθεί σχεδόν καθόλου από τον Παναρκαδικό.

41′ 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ!

Ο Τσιώλης θα τροφοδοτήσει τον Καρβάλιο και εκείνος με ένα καταπληκτικό φαλτσαριστό σουτ θα στείλει την μπάλα στην αριστερά πλευρά του Δρακόπουλου που δεν κατάφερε να αποσοβήσει τον κίνδυνο. Πραγματικά εξαιρετικό γκολ.

• Νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι πλέον με τον Παναρκαδικό να μένει ζωντανός στο παιχνίδι!

45′ Κίτρινη στον Καρβάλιο

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ!

Εντός ολίγων λεπτών αναμένεται η επανέναρξη της αναμέτρησης!

Στον αγωνιστικό χώρο έχουν παραταχθεί οι δυο ομάδες για την σέντρα!

46′ Αρχίζει το δεύτερο μέρος!

• Χωρίς αλλαγές στις βασικές ενδεκάδες οι δυο ομάδες!

49′ Αναγνωριστικό το παιχνίδι στην επανάληψη. Πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου

52′ Καλή στιγμή για τον Παναρκαδικό! Ο Βίγκνεβιτς θα βρεθεί στην πλάτη των αμυντικών του ΑΟΚ θα σουτάρει αλλά ο Καρβούνης θα βάλει την κόντρα σώζοντας στην ουσία την ομάδα του!

52′ Κίτρινη στον Βίγκνεβιτς

54′ Αλλαγή για τον Παναρκαδικό. Ο Μουλιάτος στην θέση του Στρέμπα

• Πιέζει ο Παναρκαδικός προκειμένου να φτάσει την ισοφάριση. Δεν στέκεται καλά ο ΑΟΚ Ζακύνθου στο γήπεδο.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Πέττας με καταπληκτική μπαλιά θα βρει τον Τααρίμτε στην πλάτη της άμυνας του Παναρκαδικού εκείνος θα βρεθεί τετ α τετ πλασάροντας, με την μπάλα να περνά ξυστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Λίβα.

57′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου ο Τααρίμτε θα βγει και στην θέση θα μπει ο Μιχαηλίδης.

59′ Ο Μπινιώρης θα σεντράρει από τα αριστερά και ο Δρακόπουλος με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει την μπάλα προ του Βίγκνεβιτς.

• Πολλές στατικές φάσεις έχει κερδίσει το Παναρκαδικός με τον ΑΟΚ Ζακύνθου να λειτουργεί καλά στα μετόπισθεν και να καθαρίζει τις φάσεις

66′ Κίτρινη κάρτα στον Καρβούνη

68′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Μπριλάκης στην θέση του Τηλιόπουλου.

72′ Πέττας-Κάρδαρης θα αλλάξουν την μπάλα ο τελευταίος θα κάνει το σουτ με την μπάλα να περνά στην δεξιά πλευρά των διχτυών!

73′ Λυμπερόπουλος στην θέση του Κασάπη για τον Παναρκαδικό.

75′ Αλλαγή για τον Παναρκαδικό. Ο Καρβάλιο θα βγει και στην θέση του θα μπει ο Γεωργόπουλος

76′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ 3-1!

Λάθος στην άμυνα του Παναρκαδικού,  ο Βιεντ θα το εκμεταλλευτεί και με πλασέ θα κάνει το 3-1.

• Δεύτερο γκολ για τον Βιεντ που ίσως θα είναι και αυτό που θα χαρίσει τους 3 υπερπολύτιμους βαθμούς!

79′ Με διαφορά δυο τερμάτων ο ΑΟΚ πλέον κάνει διαχείριση του παιχνιδιού. ”Έκοψε” τα πόδια των παιχτών το γκολ που δέχτηκε ο Παναρκαδικός

80′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Σκουρτάϊ στην θέση του Κάρδαρη

• Παίζει με τον χρόνο ο ΑΟΚ προκειμένου να πανηγυρίσει το τρίποντο. Δεν δείχνει ότι μπορεί να αντιδράσει πλέον ο Παναρκαδικός!

86′ Σουτ του Μεζίνι, ψηλά άουτ η μπάλα.

• Διαφαινώμενο είναι πλέον το αποτέλεσμα. Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού στα τελευταία λεπτά

88′ Ο Βιέντ θα βρεθεί τετ α τετ έπειτα από όμορφη ενέργεια και κούρσα θα πλασάρει ωστόσο ο Λίβας θα αποκρούσει.

• Πραγματικά ο Βιέντ κάνει καταπληκτική εμφάνιση και έχει πάρει από το χέρι τον ΑΟΚ Ζακύνθου

90′ Κίτρινη στον Γεωργόπουλο

90′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Μεταξάς στην θέση του Βιέντ

• Οδεύουμε προς το τέλος της αναμέτρησης

93′ Σουτ του Πέττα εύκολα ο Λίβας.

Λήξη του αγώνα ο ΑΟΚ Ζακύνθου παίρνει μεγάλη νίκη με σκορ 3-1 επί του Παναρκαδικού.

Με δυο γκολ του Βιέντ και ένα Τααριμτέ. Είχε μειώσει προσωρινά ο Καρβάλιο για τον Παναρκαδικό.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ. ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!