Μπορεί ο Έσπερος να κέρδισε 4-1 την ομάδα της Δόξας Λιθακιάς για τα play off της Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου, αλλά αυτό το ματς στο γήπεδο των Αμπελοκήπων γρήγορα θα ξεχαστεί διότι για να ολοκληρωθεί, ο διαιτητής του αγώνα Γιάννης Καμπιώτης, λίγο πριν το τέλος του ματς και ενώ το σκορ ήταν 3-1 υπέρ του Έσπερου, σημειώθηκε επεισόδιο μεταξύ φιλάθλων της ομάδας της Δόξας Λιθακιάς και του Α΄ βοηθού!

Αρχικά οι φίλαθλοι διαμαρτυρήθηκαν στον βοηθό και του επιτέθηκαν λεκτικά, ο ίδιος όμως τους απάντησε στο ίδιο ύφος και έγινε χαμός! Ο διαιτητής του αγώνα, μπροστά στο ενδεχόμενο η κατάσταση να ξεφύγει τελείως, διέκοψε προσωρινά το ματς στο 91′ και κάλεσε την αστυνομία! Μετά από 40 περίπου λεπτά έφτασαν 2 αστυνομικοί και μετά από λίγο, άρχισε και πάλι το παιχνίδι με τον Έσπερο να σκοράρει στα εναπομείναντα 2 λεπτά και να κάνει το τελικό 4-1. Αξίζει φυσικά να σημειώσουμε ότι το ματς ολοκληρώθηκε σούρουπο και το φύλλο αγώνα συμπληρώθηκε νύχτα!