Προβληματισμένος εμφανίστηκε ο Χαλίντ Κάραμα στην συνέντευξη τύπου καθώς η ήττα συνοδεύτηκε από μια κακή εμφάνιση, για αυτό τον λόγο θα έχει όπως είπε άμεση επικοινωνία με το πρόεδρο γιατί από εβδομάδα σε εβδομάδα η ομάδα δεν παίζει καλά. ο Νίκος Παντέλης ο προπονητής της Καλλιθέας μίλησε για μια δίκαιη νίκη της ομάδας του που κυρίως στο β΄ μέρος ήταν καλύτερη.

Αναλυτικά…

Χαλίντ Κάραμα

Πολύ άσχημο το αποτέλεσμα για εμάς σήμερα παρ΄ ότι μπήκαμε μπροστά στο σκορ πολύ νωρίς στο παιχνίδι, όπως και στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου είχαμε την δυνατότητα να κάνουμε το 2-1. Χάσαμε αυτό το παιχνίδι, ο διαιτητής ήταν πάρα πολύ καλός στο ματς.

Εμείς όμως δεν ήμασταν καλοί! Σε ερώτηση από τον συνάδελφο Διον. Μπινιώρη ότι η ομάδα κυρίως στο β΄ μέρος δεν είχε καθόλου πάθος και κακή κυκλοφορία στην μεσαία γραμμή ο κος Κάραμα απάντησε: Σήμερα είχαμε τις απουσίες του Ζαϊρί κια Νίκιτς που δεν μπορούσαν να παίξουν, δοκιμάσαμε κάποιους άλλους παίκτες, αλλά κάποιοι παίκτες δεν απέδωσαν αυτά που περιμέναμε εμείς τουλάχιστον. Δεν είδα ότι η Καλλιθέα ήταν καλύτερη από εμάς αλλά πήρε το τρίποντο! Θα μιλήσω άμεσα με τον πρόεδρο, γιατί εβδομάδα με εβδομάδα παρουσιαζόμαστε χειρότεροι, δεν παίζουμε καλά και πρέπει να βρούμε οπωσδήποτε μια λύση!

Νίκος Παντέλης

Πήραμε μια πολύ μεγάλη νίκη επί ενός πολύ καλού αντίπαλου όπως είναι η Ζάκυνθος και περισσότερο γιατί αυτή η νίκη ήταν εκτός έδρας. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ σε ένα “¨κρύο” σημείο του αγώνα από μια φάση που δεν προμήνυε κάτι, για 10 λεπτά χάσαμε τον προσανατολισμό μας. Στην συνέχεια είχαμε καλά πατήματα, καλή κυκλοφορία καταφέραμε και ισοφαρίσαμε.

Βέβαια καταλυτικό ρόλο είναι ότι ο αντίπαλός έχασε ένα πέναλτι στην εκπνοή του ημιχρόνου και αν έβαζε γκολ δεν θα ξέραμε πως θα πήγαινε το παιχνίδι. Κατά την προσωπική μου άποψη νομίζω ότι δεν ήταν πέναλτι! Στο β΄ μέρος πιστέψαμε ότι μπορούμε να κερδίσουμε, είχαμε πολύ καλή αμυντική λειτουργία.

Παίξαμε με κόντρα επιθέσεις, πετύχαμε το 2ο γκολ και φτάσαμε σε μια νίκη που όπως δείχνει το παιχνίδι νομίζω ήταν δίκαιη. Να δώσω συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, έχουμε χάσει παιχνίδια στο 90΄ και σήμερα ήταν μια επιβράβευση για αυτούς. θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου και συγχαρητήρια στην ομάδα της Ζακύνθου για την φιλοξενία και στον κο Κάραμα για την δουλειά που έχει κάνει. όμως αν και ποτέ δεν κρίνω τους διαιτητές, νομίζω ότι αξίζουμε περισσότερο σεβασμό δεν γίνεται σε ένα παιχνίδι που δεν ήταν πολύ σκληρό να έχουμε δεχθεί 6 κίτρινες κάρτες με σφυρίγματα του διαιτητή ο αντίπαλος να μας βάζει μέσα στην περιοχή μας. Να διευκρινίσω ότι αυτό δεν είναι μομφή…