Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Τετάρτης το εξ αναβολής παιχνίδι για την Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου μεταξύ του Αστέρα Μαχαιράδου και της Νέας Σάντας Απέναντι.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-0 την Σάντα και έμειναν “ζωντανοί” στο κόλπο των μπαράζ πρωταθλήματος έχοντας 10 βαθμούς από τον πρωτοπόρο Λεβάντε.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο α΄ μέρος χωρίς ωστόσο να υπάρχουν φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Ο Αστέρας χωρίς να πείσει με την εμφάνιση του έχοντας όμως 2-3 σημαντικές ελλείψεις κατάφερε να πάρει το ματς με δύο γκολ που σημειώθηκαν μέσα σε λίγα λεπτά.

Συγκεκριμένα ο Λούτζης με απ΄ ευθείας εκτέλεση φάουλ αιφνιδίασε άμυνα και τερματοφύλακα στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα στο 66΄ και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης εκτέλεσε κόρνερ και ο Σέλληνας “κλείδωσε” τη νίκη για τον Αστέρα κάνοντας το τελικό 2-0