Μια πολύ μεγάλη νίκη και μάλιστα στις καθυστερήσεις πήρε η Λαμία, στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου.

Το χρυσό γκολ για τους γηπεδούχους μπήκε στο 90+3′ με πέναλτι του Μάριο Γκούρμα, ύστερα από απόφαση του διαιτητή Κορδολαίμη η οποία αμφισβητήθηκε έντονα. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα στα τελευταία λεπτά λόγω της αποβολής του Μπιτάνγκ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι ερυθρόλευκοι ευτύχησαν να προηγηθούν με το Διαμαντόπουλο, για να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 0-1, για να ισοφαρίσει η ομάδα του Τεννέ με υπέροχο γκολ του Βασιλόγιαννη.

Και οι δύο ομάδες έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία του Αθηναίου ρέφερι.

Συνθέσεις

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Λεάντρο, Ρεπετσάς, Καμαρά, Βασιλόγιαννης, Γιενγκά, Γκούρμα, Μουμίν, Νεόφυτος.
Αναπ: Γεωργίου, Χαϊκάλης, Κωστόπουλος, Φράγκος, Αρκούδας, Αντωνόπουλος, Μικρτσιάν.
Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Κούτσης): Κασμερίδης, Ζέρης, Μαργαρίτης, Γιαλούσης, Μακρυδημήτρης, Ρόκας, Μαρτίνεθ, Θέος, Μπιτάνγκ, Μέζα, Διαμαντόπουλος
Αναπ: Κολίτσι, Χιντζίδης, Νικολιάς, Μπάρμπας, Καρράς, Κορνελάτος, Κούτσι.