Ο Ζακυνθιακός κέρδισε 2-1 τον Αστέρα Μαχαιράδου, το Τσιλιβή 2-0 τα “Λιοντάρια’ και ο ΑΟΚ 2-0 τον Παναρτεμισιακό

Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης ο 3 αγώνες για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου.

Συγκεκριμένα… στο γήπεδο του Μαχαιράδου ο ΑΟ Καταστάριου εμφανώς κουρασμένος από τον τελικό του Κυπέλλου πέρασε δύσκολα το εμπόδιο του Παναρτεμισιακού τον οποίο κέρδισε με 2-0 με τα γκολ του Μάριου Κωστάκη και Δημήτρη Ματαράγκα.

Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων ο Ζακυνθιακός τα χρειάστηκε αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη από τον Αστέρα Μαχαιράδου με 2-1. Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν αγχωμένοι αλλά και κουρασμένοι. Ο Αστέρας προηγήθηκε με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Βοζαϊτη ο οποίος έκανε το 0-1. Στην επανάληψη οι αλλαγές που έκανε ο Στράτος Κουρούμαλος Ντάσης και Νταλίπι πέτυχαν γκολ και έδωσαν τη νίκη στην ομάδα τους.

Στο γήπεδο του Πλάνου το Τσιλιβή εύκολα επικράτησε της ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου με 2-0. Το πρώτο του γκολ πέτυχε με την φανέλα του Τσιλιβή ο Στάθης Καραμαλίκης ο οποίος έκανε το 1-0, αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αντωνόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του..