Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχτηκαν οι νέοι του ΑΠΣ Ζάκυνθος κόντρα στον Πανηλειακό στο Δημοτικό στάδιο Πύργου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ.

Οι Κυανοκίτρινοι έκαναν ένα πολύ καλό παιχνίδι, μένοντας για δεύτερο σερί ματς αήττητοι.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με 25 λεπτά καθυστέρηση, λόγω του ότι οι γηπεδούχοι δεν διέθεταν τα χρήματα για να πληρώσουν την διαιτησία και τον γιατρό του ματς.

Ο Πανηλειακός ήταν αυτός που κέρδισε πέναλτι στο 12′ με τον γκολκίπερ Καραπάνο να αποσοβεί το γκολ με εξαιρετική επέμβαση στην αριστερή του γωνία.

Η Ζάκυνθος προηγήθηκε στο 37ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπλέτσα, ο Κουτσούκης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας για να γράψει το 0-1.

Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 63′ σε αναμπουμπούλα στην περιοχή των φιλοξενούμενων (1-1).

ΑΠΣ Ζάκυνθος Κ20 (Σπύρος Φιορεντίνος): Καραπάνος, Μυλωνάς, Αριστομενόπουλος, Τζούμπας, Μαυρίας, Μπλέτσας, Μαζρέκος, Καψάσκης, Παναγόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κουτσούκης.

Έπαιξαν και οι: Γιακουμέλος Ν., Μαμφρέδας.