Πραγματοποιώντας τη χειρότερη δυνατή φετινή τους εμφάνιση, οι γυναίκες της ΑΓΕΖ γνώρισαν την ήττα από τον Τρίτωνα Πατρών, σε ένα παιχνίδι που δεν παίχτηκε καθόλου καλό μπάσκετ.

Το πρώτο ειδικά δεκάλεπτο και για τις δύο ομάδες ήταν απελπιστικά κακό αφού έληξε με το απίστευτο σκορ 2-3 (!!!) και γενικότερα με την ομάδα του νησιού μας να μην μπορεί να βρει τον ρυθμό της και κάνοντας πάρα πολλά λάθη.

Παρόλα αυτά οι Ερυθρόλευκες διατηρούσαν βραχεία κεφαλή στο σκορ στο τέλος της 3ης περιόδου (18-20) και έδειχναν ότι ακόμη και σε μια κάκιστη γι’ αυτές ημέρα μπορούσαν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Όμως επειδή τίποτα δεν πήγε καλά χθες, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο τεχνικές ποινές που χρεώθηκαν οι Γιατρά και Νέγκας για διαμαρτυρία, έδωσαν την ευκαιρία στην γηπεδούχο να ισοφαρίσει και να περάσει και μπροστά στο σκορ όπου και το κράτησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού που έληξε 31-26.

Για την Ένωση απούσες ήταν η Τσαμπάζη, Σκλήβα λόγω υποχρεώσεων  και Σιδηροκαστρίτη σε αποθεραπεία.

Τα δεκάλεπτα: (02-03), (12-11), (18-20), (31-26)

Τρίτωνας Α.Σ. (Στρατίκης): Σέχου 2, Παυλή 15, Βέρρα 6, Παπαστεφανάτου 8, Δαλιέτου, Σολδάτου, Ευφραιμίδη.

Α.Γ.Ε Ζακύνθου (Σπύρος Νέγκας): Μαλεβίτη 8 (2), Μασλάρη 8, Κυπριώτη 10, Γιατρά, Ζώντου, Δαλακιάρη, Μαρούδα, Καραγιαννοπούλου.

Πηγή πληροφοριών:agez.gr