Ύστερα από την γκάφα της Καλλιθέας να χρησιμοποιήσει για λίγα λεπτά έξι ξένους παίκτες στο μεταξύ τους αγώνα

Ο Αστέρας Μαγούλας έμεινε στο ισόπαλο 1-1 κόντρα στην Καλλιθέα στο ματς που έγινε την Κυριακή (16/3) για την 24η αγωνιστική του Νότιου Ομίλου, όμως η ομάδα της Δυτικής Αττικής θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη στα χαρτιά ύστερα από το σοβαρό λάθος που έκαναν οι φιλοξενούμενοι.

Ως γνωστόν, η Καλλιθέα αγωνίστηκε για μερικά λεπτά με έξι ξένους στην ενδεκάδα της κι ενώ επιτρέπεται η συμμετοχή πέντε αλλοδαπών παικτών, κάτι που ωθεί τους ιθύνοντες του Αστέρα Μαγούλας να καταθέσουν έφεση εντός της Δευτέρας (17/3), ζητώντας να τους κατακυρωθούν οι τρεις βαθμοί.

Υπενθυμίζεται ότι στο 62’ ο Σίνισα Γκόγκιτς αντικατέστησε τον Σταύρου με τον Μαουαγιέ κι ενώ στον αγωνιστικό χώρο ήταν ήδη οι Πίκολο, Εμβέλε, Φαγιέ, Ρόχας και Γκαλάν, για να αντιληφθεί ο πάγκος της ομάδας το χοντρό λάθος που έκαναν στο 66’, όταν και ο Γκαλάν έδωσε τη θέση του στον Χαϊκάλη.