Ένα αμφίρροπο και δυνατό παιχνίδι έγινε στα ορεινά, εκεί όπου ο Παναρτεμισιακός κατάφερε και έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Α.Ε Αγίου Λέοντα Κοιλιωμένου.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν γρήγορο δυνατό και με τις δύο ομάδες να ψάχνονται για το γκολ.

Οι γηπεδούχοι σπατάλησαν δύο καλές στιγμές για να επιτύχουν γκολ αλλά δεν τα κατάφεραν για να “τιμωρηθούν” λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου όταν σε αντεπίθεση ο Άλκης Αλεξανδρίδης θα βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ για το 0-1.

Στην επανάληψη τα “Ελάφια” πίεσαν για 20 λεπτά και θα μπορούσαν σε τρεις περιπτώσεις να “κλειδώσουν” τη νίκη, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν. Στο 71΄ “χτύπησε” ο παλιός και η “σημαία¨ των “Λιονταριών” ο Γιάννης Ζώντος ο οποίος έφερε το ματς στα ίσια και έβαλε την ομάδα του ξανά στη διεκδίκηση βαθμού ή βαθμών.

Όμως ο άλλος παλιός από την μεριά των φιλοξενούμενων Άλκης Αλεξανδρίδης “ξαναχτύπησε” και στο 83΄ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και την ομάδα του στα “ουράνια” καθώς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (1-2).

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την 2η συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Όσον αφορά του γηπεδούχους έφυγαν με την πίκρα “ζωγραφισμένη” στα χείλη, καθώς θα μπορούσαν να πάρουν την ισοπαλία και τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα. Αξίζει να σημειώσουμε ότι από ένα δοκάρι είχαν οι ομάδες. Ο Παύλος Βυθούλκας για λογαριασμό των γηπεδούχων και ο Γιάννης Σταμίρης για τον Παναρτεμισιακό.

ΑΕ ΑΓΙΟΣ ΛΕΩΝ/ΚΟΙΛΙΩΜΕΝΟΣ (Ανδρέας Γκούσκος): Ξένος, Μαλαφούρης, παπαδάτος, Κασμούκα, Βυθούλκας Π., Σοφός Διον., τσάβος (46΄ Κρεζίας), Μαρίνος Δ., Μπάστας Σαρ., Ζώντος, Μάργαρης Ν. (48΄ Μάργαρης Ν.).

ΠΑΝΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ ΑΟ (Θανάσης Σταματόπουλος): Κυπριώτης, Βαρβαρίγος Ν., Χριστοδουλόπουλος, Κλάδης Ν. (10΄ λ. τρ.  Διαμαντής), Καπετάνης, Μπάστας, Τσιριγώτης (80΄ Ραυτόπουλος), Πολίτης, Αλεξανδρίδης, Σταμίρης, Ζαφιράνκε (75΄ Κλάδης Β.).