Με τα γκολ τωνΜαλαφούρη Διον. (51΄) καιΠαραστρατίδη(87΄) ο ΑΟ Κατασταρίου πήρε τη νίκη πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού στην Πύλο, απέναντι στον ΑΟ Πύλου.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ…

2′ Σέντρα του Κομιώτη, κεφαλιά του Δρόσου η μπάλα ψηλά άουτ.

8′ Σουτ Νάτση πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ποταμίτη.

9′ Νέα επίσκεψη της Πύλου στην έδρα του ΑΟ Κατασταρίου. Σέντρα του Ανταλή κεφαλιά του Διακουμή άουτ.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Κατασταρίου. Φάτσα με τον Κακαλέτρη ο Μαλαφούρης έκανε το πλάσε άλλα έδιωξε σε κόρνερ ο νεαρός πορτιέρο.

17′ Ο Μικελάτος ταλαιπώρησε δύο αμυντικούς του ΑΟ Κατασταρίου, έκανε την κάθετη πάσα στον Νάτση που έκανε το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής άλλα έδιωξε σωτήρια ο Χριστοδουλόπουλος μιας και ήταν εκτός εστίας ο Ποταμίτης.

33′ Φάουλ Νάτση, κεφαλιά – πάσα του Μπαστακού, έκανε το σουτ ο Μπίζος έδιωξε σε κόρνερ ο Ποταμίτης.

51′ ΓΚΟΛ: Σέντρα Κομιώτη, κεφαλιά του Μαλαφούρη η μπάλα στα δίχτυα του Τσικλητήρα Πύλου για το 0-1.

70′ Φάουλ Λιβέρη η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ.

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Μικρή διακοπή στον αγώνα.

75′ Φανταστικό σουτ από τον Λίβο και καταπληκτική επέμβαση με το ένα χέρι από τον Κακαλέτρη σε κόρνερ.

87′ ΓΚΟΛ: 0-2 για τον ΑΟ Κατασταρίου. Ο Παραστατίδης, ανενόχλητος με ωραίο πλάσε την έστειλε στα δίχτυα του Κακαλέτρη.

94′ Η Πύλος ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Μικελάτου από αμυντικό του ΑΟ Κατασταρίου.

95′ Τέλος παιχνιδιού…. Τσικλητήρας Πύλου – ΑΟ Κατασταρίου 0-2. Αποκλεισμός για την Μεσσηνιακή ομάδα και δίκαιη πρόκριση για τους φιλοξενούμενους.

TΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Κακαλέτρης, Ανταλής (50′ Γραμματικόπουλος), Μπίζος, Χοτζάι (55′ λ.τρ Τσάτσος), Μπαστακός, Μουράτης, Διακουμής, Νάτσης, Δούνιας, Μικελάτος, Σίνος (76′ Τσώνης).

ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ: Ποταμίτης, Κουσίδης, Χριστοδουλόπουλος, Λιβέρης, Κουτσουπιάς, Κομιώτης (82′ Διαμαντής), Αρκαδιανός, Κωστάκης, Μαλαφούρης (71′ Παραστατίδης) , Ματαράγκας (60′ Λίβος), Δρόσος.