Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του σημερινού αγώνα ανάμεσα στην Ζάκυνθο και την Αναγέννηση Καρδίτσας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League του Βορείου Ομίλου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάνι Ακίνο) Ξενοδόχοβ, Οικονόμου, Τσόπελας, Ουνγιαλίδης, Καλιβωκάς, Φωτιάς, Κρισμάρεβιτς, Λέκκας, Βαρέλα, Ευθυμιάδης, Παπαδημητρίου.

Πάγκος Πολίτης, Αποστόλου Νόνης, Πέττας, Κρολ, Πιττάρας, Τηλιόπουλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης) Μέλκας, Σάββας, Χατζηρίζος, Οικονόμου, Στάμος, Νίκιτς, Μπιτέλης, Μίχος, Μπουτούρης, Τζέκος, Βουτσιάς

* Συννεφιά στο Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου, ο κόσμος αρχίζει και ανεβαίνει τα σκαλιά του Σταδίου
14.45 Οι ομάδες και οι διαιτητές κάνουν το ζέσταμα τους. 300 φίλοι βρίσκονται αυτή την στιγμή στο Στάδιο
14.50 500 φίλοι της Ζακύνθου και 20 φίλοι από την ΑΣΑ βρίσκονται στο γήπεδο
14.55 όλα ειναι έτοιμα για να ααρχίσει το παιχνίδι

* 700 φίλοι του ποδοσφαίρου βρίσκονται στο Στάδιο

Ολα ετοιμα για την έναρξη

15.00 Έναρξη του αγώνα

5′ Δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι

* 1000 φίλοι του ποδοσφαίρου βρίσκονται στο Στάδιο

8΄ γκολλλλλλλλλλ για την Ζάκυνθο

Λέκκας Κόρνερ Οικονόμου κεφαλιά η μπάλα στα δίχτυα

26΄ Εκτέλεση φαουλ λίγο εγω απο την περιοχή της Ζακύνθου από τον Χατζηρίζο, εντυπωσιακή επέμβαση από τον Ξενοδόχοβ σε κόρνερ!

25΄ Το 1-0 παραμένει

21’Ο Βαρέλα μπήκε στην περιοχή αλλάα αντί ναααα δώσει την μπάλα στον Παπαδημητρίου που ήταν μόνος σουτάρισε απαάοα απολύ μαακριά!!!

15′ Το 1-0 παραμένει για την Ζάκυνθο

*Ενθουσιασμός στην κερκίδα από τους φίλους της Ζακύνθου

29′ Σ’εντρα Χατζηρίζου κεφαλιά Μίχου απέκρουσε ο Ξενοδόχοβ

31” Μοιρασσμένο το παιχνίδι, το 1-0 παραμένει

34′ Γκοοοολλλλλλλλλ 2-0 για την Ζάκυνθο! Κάθετη πάσα του Ευθυμιάδη στον Βαρέλα αυτός μπήκε από δεξιά γρήγορα και εκτέλεσεε την ΑΣΑ!

*Πολύ καλύτερη η Ζάκυνθος που πιέζει για 3ο γκολ!

42′ Το 2-0 για την Ζάκυνθο

Ημίχρονο στο Δημοτικό Στάδιο με την Ζακύνθο να είναι καλύτερη και να προηγείται της Αναγέννησης Καρδίτσας 2-0

Ενάρξη Β΄ Μέρους

46΄ Αλλαγή για την Αναγέννηση στην θέση του Μπιτέλη μπήκε ο Παναγιωτόπουλος

47′ Σουτ Του Βαρέλα απέκρουσε σε κόρνερ

53′ Γκολλλλλλλλλλλλ για την Ζάκυνθο με τον Βαρέλα Συρτό σουτ η μπάλα στα δίχτυα!!!

55΄ Γκουγκούδης στην θέση του οικονόμου

56΄ Κεφαλιά Παναγιωτόπουλου ο Ξενοδόχοβ απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ

60′ ο Μαυρίας στη θεση του Βουτσιά

63′ Ο Αποστόλου στην Θέση του Λέκκα

66′ Πολυ καλό ποδόσφαιρο από την Ζάκυνθο που εχει το έλεγχο του αγώνα

χειροκροτήματα από την γεμάτη κερκιδα του Δημοτικού

74΄ ο Πιτταράς στην θέση του Ευθυμιάδη

80′ Το 3-0 για την Ζάκυνθο παραμένει, ο ρυθμός εχει πέσει στο Στάδιο

80΄ Ο Πέττας στην θέση του Τσόπελα

82΄ Γκολλλλλλλλλλλλ Ο Βαρέλα πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (χατ τρικ)

86΄ Γκολλλλλλλλλλλ Ο Ιάσονας Παπαδημητρίου από πολύ κοντά κάνει το 5-0!

88΄΄ Εκτέλεση φαουλ του Μπουντούρη η μπάλα στα δίχτυα 5-1