Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την σημερινή αναμέτρηση ανάμεσα στον ΑΠΣ Ζάκυνθος και τον Ολυμπιακό Βόλου για την 14η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας του Βορείου Ομίλου. Ο Δημήτρης Πέττας και ο Σωκράτης Λειβαδάς θα βρίσκονται στο Δημοτικό Στάδιο να σας μεταφέρουν ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Πατήστε f5 για ανανέωση

Διαδικτυακή ενημέρωση: Κωνσταντίνα Μπάστα

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

Συνθέσεις:

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ντάνι Ακίνο

Ξενοδόχοφ, Οικονόμου, Ουνγιαλίδης, Καλλιβωκάς, Βαρέλα (69΄ λ. τρ.  Πιτταράς), Ευθυμιάδης, Αποστόλου, Μπλέτσας (84΄ Νόνης), Κριτσμάρεβιτς, Χατζησάββας, Τσόπελας (82΄ Πέττας)

Αναπληρωματικοί: Πολίτης, Πέττας, Κυριακίδης, Κρολ, Νόνης, Πιτταράς, Λέκκας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Δημήτρης Ελευθερόπουλος

Κασμερίδης, Ζέρης, Μαργαρίτης (82΄ Καρράς), Γιαλούσης, Ιντζίδης, Τριανταφυλλάκος (46΄ Ρόκας), Μαρτίνεθ, Νικολιάς, Μπιτάνγκ (46΄ Μπαρντοβαλίεφ), Θέος, Διαμαντόπουλος

Αναπληρωματικοί: Κολίτης, Καρράς, Μπαρντοβαλίεφ, Μέζα, Μπάρμπας, Κεσίδης, Ρόκας

Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νια) – Βοηθοί: Αναγνωστόπουλος (Αχαΐα) – Παλαμίδας (Λακωνία), 4ος Ζαραβίνος

14.40: Περίπου 200 άτομα στο Δημοτικό Στάδιο

APS-OK

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

*Με 4 λεπτά καθυστέρηση ξεκίνησε ο αγώνας.

paidia-ok

1΄: Σουτ του Βαρέλα, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Βόλου.

* Στο Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου βρίσκεται και ο Δήμαρχος του Βόλου, Αχιλλέας Μπέος.

2΄: Σουτ του Χατζησάββα απέκρουσαν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

* Πιο επιθετική η Ζάκυνθος έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά.

6΄: Εκτέλεση φάουλ του Μαργαρίτη, προβολή του Διαμαντόπουλου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ξενοδόχοφ.

9΄: Πολύ ωραίο σουτ του Βαρέλα από έξω δεξιά, η μπάλα βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων της εστίας του Βόλου.

*Περίπου 800 άτομα βρίσκονται στο γήπεδο. Καλύτερη η Ζάκυνθος στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ελέγχει το παιχνίδι.

15΄: Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε επαφή που είχε ο Καλλιβωκάς με τον Διαμαντόπουλο.

16΄: Μεγάλη ευκαιρία για την Ζάκυνθο. Ωραία πάσα του Οικονόμου στον Βαρέλα, ο οποίος μπήκε από έξω δεξιά, σούταρε συρτά και ο τερματοφύλακας του Βόλου, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

* Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλάκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Οικονόμου.

20΄: Ευκαιρία για τον Βόλο. Σουτ του Διαμαντόπουλου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ξενοδόχοφ.

22΄: Το 0 – 0 παραμένει στο Δημοτικό Στάδιο με τους φιλοξενούμενους να έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι.

24΄: Σουτ του Χατζησάββα η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βόλου.

27΄: ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ!!!!!!! Σέντρα του Τσόπελα, κεφαλιά του Μπλέτσα, η μπάλα καταλήγει στο δεξί Γ της εστίας του Βόλου.

panhg-...

* Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντόπουλου για διαμαρτυρία.

* Πολύ καλύτερη η Ζάκυνθος. Πιέζει για δεύτερο γκολ.

35΄: Το 1 – 0 παραμένει για τον ΑΠΣ Ζάκυνθος. Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν μπορεί να απειλήσει την εστία του Ξενοδόχοφ.

* Κίτρινη κάρτα στον Κριτσμάρεβιτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Διαμαντόπουλο.

36΄: Πολύ ωραίο σουτ του Οικονόμου έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε ξυστά από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Βόλου.

* Κίτρινη κάρτα στον Ουνγιαλίδη για “θέατρο”.

* Κίτρινη κάρτα στον Μπιτάνγκ για σκληρό μαρκάρισμα στον Χατζησάββα.

40΄: Το 1 – 0 παραμένει.

* Κίτρινη κάρτα στον Καλλιβωκά για σκληρό μαρκάρισμα στον Διαμαντόπουλο.

43΄: Ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Κάθετη μπαλιά του Κριτσμάρεβιτς στον Χατζησάββα, όπου ο τελευταίος δεν πρόλαβε να σουτάρει. Μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

45΄: 1 λεπτό καθυστερήσεις δείχνει ο 4ος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

55΄:” Έπεσε” ο ρυθμός του αγώνα.

56΄: Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ζακύνθου. Σουτ του Μπαρντοβαλίεφ , Καλλιβωκάς έσωσε την Ζάκυνθο πάνω στην γραμμή. Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι.

* Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι. ‘Έχουν εγκατασταθεί στην περιοχή της Ζακύνθου στα τελευταία 5 λεπτά.

64΄: Το 1 – 0 παραμένει στο Δημοτικό Στάδιο. Παιχνίδι κέντρου χωρίς ουσιαστικές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

72΄: Δεν έχει αλλάξει κάτι στο Δημοτικό Στάδιο. Χωρίς φάσεις και οι δύο ομάδες.

81΄: Το 1 – 0 παραμένει για την Ζάκυνθο. 9 “δραματικά” λεπτά ακόμη.

* Κίτρινη κάρτα στον Ξενοδόχοφ.

* 5 λεπτά ακόμη.

90΄: 4 λεπτά καθυστερήσεων.

* Ο κόσμος είναι όρθιος στις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου. Η Ζάκυνθος κρατάει τη νίκη στα χέρια της.

* 2 λεπτά ακόμη. Αγωνία στο Δημοτικό Στάδιο.

* 1 λεπτό ακόμη. Σε λίγο ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη.

ΛΗΞΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ: ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1 – 0