Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες. Θα σας ενημερώσουμε λεπτό προς λεπτό για την σημερινή αναμέτρηση από το Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου μεταξύ του ΑΠΣ Ζάκυνθος και του Πιερικού για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος της Football League του Βορείου ομίλου.)15.00)

Συνεχής ενημέρωση (15.00). Πατήστε F5

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Ντάνι Ακίνο): Ξενοδόχοβ, Τσόπελας, Ουνγιαλίδης, Καλλιβωκάς, Νόνης, Κριτσμάρεβιτς, Πλαβούκος, Καμπούρης (75′ Ευθυμιάδης), Αποστόλου, Πιτταράς (86′ Κυριακίδης), Παπαδημητρίου (71′ Βυθούλκας)

Πιερικός (Θωμάς Γράφας): Καραογλανίδης, Γιαννόπουλος (34′ Χατζόγλου), Καρατάσιος (85′ Παλιάτσιος), Καρτσαμπάς, Τσουμάγκας, Μπαξεβάνος, Μπουζούκης, Μυστακίδης, Γιαννούλης, Τσιάρας, Σταματής.

2΄: Τσόπελας σέντρα, Πλαβούκος κεφαλιά, μπλόκαρε ο Καραογλανίδης.

14΄: Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη κεφαλιά του Μυστακίδη μέσα από την μικρή περιοχή μπλόκαρε ο Ξενοδόχοφ.

* Περίπου 400 φίλοι στο Δημοτικό Στάδιο.

25΄: Ο Μυστακίδης κερδίζει τις κόντρες, βγαίνει απέναντι από τον Ξενοδόχοφ, σουτάρει απελπιστικά άουτ.

38΄: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΑΠΣ Ζάκυνθος (1-0)!!!! Φάση διάρκειας στα καρέ του Πιερικού. Ο Πιτταράς μονομαχεί με τους αντίπαλους αμυντικούς, η μπάλα πάει στον Κριτσμάρεβιτς που από κοντά θα πλασάρει εύστοχα για το 1 – 0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

54΄: Σουτ του Μυστακίδη ο οποίος σουτάρει από πλάγια δεξιά κ καταλήγει κόρνερ.

63΄: Σουτ του Γιανοούλη η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

70΄: Παραμένει το 1 – 0.

71΄: ΓΚΟΛ για τον Πιερικό (1-1): Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μυστακίδη η μπάλα στη δεξιά γωνιά του Ξενοδόχοφ.

82΄: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΑΠΣ Ζάκυνθος (2-1) Ο Πλαβούκος μέσα από την μικρή περιοχή σε κενή εστία με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

88΄: Σέντρα του Τσόπελα, προβολή Πιτταρά, η μπάλα μόλις άουτ.

90+1΄: Μεγάλή ευκαιρία με τον Ευθυμιάδη να εκτελεί φάουλ έξω από την περιοχή και η μπάλα να καταλήγει στο ορίζοντιο δοκάρι του Καραογλανίδη