Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες. Θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ της Καλαμάτας και του Ζακυνθιακού (16.00) στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.

Πατήστε f5 για ανανέωση

Η αποστολή της Καλαμάτας...

Η αποστολή που επέλεξε ο τεχνικός της ομάδας, Νίκος Κουρμπανάς, αποτελείται από 19 ποδοσφαιριστές, οι οποίοι είναι οι: Βασιλόπουλος, Γεωργακόπουλος, Δημητριάδης, Ζάρκος, Ηλιόπουλος, Καλαντζής, Κουντάνης, Λουμπαρδέας, Μαρτίνος, Μούζος, Νιφορόπουλος, Πάππος, Ρούσσης, Σαλαπάτας, Σκαρλάτος, Τριάντος, Τσάτσος, Χαρίτος, Χριστοφιλέας.

Η αποστολή του Ζακυνθιακού…

Ο τεχνικός της ομάδας Σάββας Καρυπίδης επέλεξε για την αποστολή στην Καλαμάτα 19 ποδοσφαιρισστές,  πρόκειται για τους: Χαρακτινό, Κουρουμπέτση, Κίτο, Κολοβάκη, Πασκούλεφ, Νίκου, Κωστάκη, Τζιαφέρη, Λιβέρη, Κόλα, Πάγια, Καλογέρη,  Τσαλέκου, Τσιφλίδη, Πέττα, Μαλλιά, Φωτιάδη, Μπαρμπαρούση, Καραμαλίκη

Συνθέσεις

Καλαμάτα (Νίκος Κουρμπανάς) Πάππος, Μαρτίνος, Τριάντος, Χριστοφιλέας, Ρούσης, Ζάρκος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Νιφορόπουλος,Τσάτσος, Καλατζής

Αναπληρωματικοί οι Δημητριάδης, Γεωργακόπουλος, Χαρίτος, Μούζος, Κουντάνης, Σκαρλάτος, Σαλαπάτας

Zακυνθιακός (Σάββας Καρυπίδης)  Χαρακτινός, Κολοβάκης, Πασκούλεφ, Κωστάκης, Νίκου, Πάγια, Λιβέρης, Τσιφλίδης, Τσαλέκου, Φωτιάδης, Καραμαλίκης

Στον πάγκο οι Κίτος, Κόλα, Καλογέρης, Κουρμπέτσης, Μπαρμπαρούσης, Μαλλιάς, Πέττας

Τον αγώνα που θα ξεκινήσει στις 16:00 ορίστηκαν να διευθύνουν οι Κακρίδης, Μπουρτζοβίτης, Σπηλιώτης (ΣΔ Κορινθίας).

15.30: 200 φιλοι του ποδοσφαιρου βρίσκονται στο γήπεδο της Παραλίας στην Καλαμάτα

15.50: 500 και πλέον φίλοι του ποδοσφαίρου βρίσκονται στο γήπεδο. οι ομάδες αποσύρθηκαν για να βγουν σε λίγο στον αγωνιστικό χώρο

15.55: 1500 φίλαθλοι της Καλαμάτας βρίσκονται στο γήπεδο της Παραλίας. Ο Ζακυνθιακός φοράει τις μπλε εμφανίσεις και η Καλαμάτα ασπρόμαυρες

16.00: Έναρξη της αναμέτρησης την σέντρα την πήρε η Καλαμάτα.

Ενός λεπτού σιγή για το θάνατο του Κώστα Κατσούλη φίλαθλο του Εθνικού που έχασε άδικα την ζωή του

6′ επικίνδυνη σέντρα του Νιφορόπουλου, απομακρύνθηκε σε κόρνερ. Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο.

8′ χλιαρό σουτ του Καραμαλίκη, η μπάλα πέρασε άουτ.

2′ ατομική προσπάθεια και σουτ του Καλαντζή, η μπάλα κοντραρίστηκε και πέρασε κόρνερ.

13′ κίτρινη κάρτα στον Ρούση για φάουλ στον Φωτιάδη.

14′ το φάουλ εκτελέστηκε από τον Καραμαλίκη, η μπάλα έγλυψε την εξωτερική πλευρά στο δοκάρι του Πάππου!

15′ ο Καραμαλίκης ελίχθηκε στη μεγάλη περιοχή και προσπάθησε να τροφοδοτήσει τον Φωτιάδη αλλά οι αμυντικοί της Μαύρης Θύελλας έδιωξαν εγκαίρως.

21′ δύσκολη επέμβαση του Χαρακτινού σε σουτ του Τσάτσου!

23′ ωραία προσπάθεια και σουτ του Ζάρκου, η μπάλα κοντραρίστηκε σε πόδια αμυντικών.

24′ ο Ηλιόπουλος βρήκε τον Τσάτσο που σούταρε, με προβολή αμυντικού η μπαλα πέρασε κόρνερ.

25′ μετά το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Χριστοφιλέα που από καλή θέση αστόχησε!

28′ ο Λιβέρης βρήκε τον Τσιφλίδη με εκτέλεση φάουλ αλλά η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ.

29′ σουτ του Καλαντζή, η μπάλα πέρασε άουτ.

32′  μεγάλη ευκαρία για τον Ζακυνθιακό! προβολή του Καραμαλίκη από τα δύο μέτρα μετά από σέντρα Φωτιάδη, ο Πάππος μπλόκαρε!

Παναργειακός – Βύζας Μεγάρων 1-0

Αστέρας Μαγούλας – ΑΟ Κύμης 1-0

Αχαϊκή – Πανελευσινιακός 0-1

45′ ψηλοκρεμαστή κεφαλιά Καλαντζή μετά από σέντρα του Τσάτσου, η μπάλα πέρασε άουτ.

0-0 ημίχρονο

61′ νέα σέντρα Νιφορόπουλου και κεφαλιά Τσάτσου, η μπάλα πέρασε άουτ.

63′ o Ηλιόπουλος δίνει τη θέση του στον Δημητριάδη.

64′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ζακυνθιακό. Σωτήρια επέμβαση Πάππου σε τετ α τετ με Φωτιάδη!

65′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ με τον Χρήστο Καλαντζή να πλασάρει από το σημείο του πέναλτι!

67′ Κόλα αντί Τσάκου.

68′ διπλή ευκαιρία για τον Ζακυνθιακό με Καραμαλίκη και Κόλα μετά από κόρνερ!

70′ ο Μπαρμπαρούσης πήρε τη θέση του Τσαλέκου.

72′ ο Δημητριάδης βρήκε τον Νιφορόπουλο αλλά το σουτ του τελευταίου κατέληξε άουτ.

73′ ο Μαλλιάς περνάει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Φωτιάδη.

87′ ο Τσάτσος δίνει τη θέση του στον Γεωργακόπουλο.

90+ μπήκαμε στις καθυστερήσεις

92′ ΓΚΟΛΛΛΛ για τον Ζακυνθιακό!  Βαθιά μπαλιά του Καραμαλίκη στον Λιβέρη και 1-1…