Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους και όλες!

Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση ανάμεσα της Παναχαϊκής και του ΑΠΣ Ζάκυνθος για την 6η αγωνιστική της Football League. Οι απεσταλμένοι του ioniansports.gr (Δημήτρης Πέττας και Σωκράτης Λειβαδάς) θα μεταδίδουν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα από το Παμπελοποννησιακό γήπεδο.

Συνεχής ενημέρωση

Πατήστε f5 για ανανέωση

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ

Συνθέσεις:

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Δημητρης Σπανός

Αθανασόπουλος, Παπανικολάου (32΄ Λαμπρόπουλος Γ.), Ασίγκμπα, Κάργας, Κοντοδήμος, Στεργίδης, Πέδρο Μιγκέλ (85΄ Ρουμπάτος), Σιατραβάνης, Ντελέκος (72΄ Χαρτσιάς), Χατζής, Τζίλας

Αναπληρωματικοί: Στρέζος, Χούσια, Καρβουνιάρης, Μουκίδης, Ρουμπάτος, Λαμπρόπουλος Γ., Χαρτσιάς

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Χαλίντ Κάραμα

Παπαδόπουλος, Γραικός, Κουρέλλας, Καμπούρης (66΄ Κυριακίδης), Αποστόλου, Ναζίμ, Πέττας Ραφ., Ορφανίδης, Ζαϊρί (75΄ Ταυταρίδης), Κάρδαρης (58΄ Μεντούρ), Κρολ

Αναπληρωματικοί: Πολίτης, Βυθούλκας, Ζέλιος, Κωστούλας, Κυριακίδης, Ταυταρίδης, Μεντούρ, Σάμαρης

• Περίπου 50 φίλαθλοι της Ζακύνθου βρίσκονται στο Παμπελοποννησιακό, οι οποίοι κάθονται απέναντι από τους φιλάθλου της Παναχαϊκής. Περίπου 1000 άτομα στο γήπεδο.
  • Έχουν βγει οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Κεντρικό αμυντικό δίδυμο: Αποστόλου – Καμπούρης, Δεξιά: Γραικός, Αριστερά: Κουρέλλας, Αμυντικά χαφ: Ναζίμ, Πέττας Ραφ., Αριστερό χαφ: Ζαϊρί, Δεξί χαφ: Ορφανίδης, “10άρι”: Κάρδαρης, Σέντερ-φορ: Κρολ

4΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Ο Ζαϊρί έβγαλε ωραία σέντρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Ναζίμ σούταρε αλλά η μπάλα καταλήγει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια της Παναχαϊκής.

5΄: Καλύτερη η Ζάκυνθος στα πρώτα λεπτά. Χειροκροτήματα από τους φιλάθλους του ΑΠΣ που ταξίδεψαν για να δουν την αγαπημένη τους ομάδα.

10΄: 0 – 0 παραμένει… Η Ζάκυνθος πιέζει δείχνοντας αυτοπεποίθηση οι παίκτες του Χαλίντ Κάραμα. Η Παναχαϊκή δε δείχνει κάτι ιδιαίτερο στον αγωνιστικό χώρο.

• Χειροκροτήματα και συνθήματα από τους νησιώτες φιλάθλους, ενώ, καπνογόνα έχουν ανάψει οι της Παναχαϊκής.

12΄: Παραμένει το 0 – 0, με μοναδική ευκαιρία του Ναζίμ στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης.

14΄: Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες της Ζακύνθου. Στη σέντρα ο Ζαϊρί, δεν πρόλαβε να κάνει το κοντρόλ ο Κρολ και η μπάλα καταλήγει άουτ.

• Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει η Παναχαϊκή πιέζοντας τον ΑΠΣ.
  • Πολύ καλή η παρουσία του Κώστα Κάρδαρη, ο οποίος είναι πολύ δραστήριος.

20΄: Παραμένει το 0 – 0 στο Παμπελοποννησιακό. Πολύ καλή η παρουσία της Ζακύνθου στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα.

28΄: Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Λάθος από άμυνα της Ζακύνθου, ο Τζίλας μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας της Ζακύνθου, Παπαδόπουλος, έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ.

31΄: Σουτ του Τζίλα, διώχνει ο Παπαδόπουλος.

32΄: Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στη θέση του Παπανικολάου ο Λαμπρόπουλος Γ.

35΄: Εκτέλεση φάουλ του Κοντοδήμου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

39΄: Παραμένει το 0 – 0… Ισορρόπησε η Παναχαϊκή.

40΄: Κίτρινη κάρτα στον Αποστόλου.

42΄: Τρία λεπτά ακόμη για την λήξη του α΄ ημιχρόνου.

44΄: Κίτρινη κάρτα στον Κάργα για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζαϊρί.

45΄: Εκτέλεση φάουλ του Ζαϊρί, αποκρούει ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής, Αθανασόπουλος.

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

48΄: Κίτρινη κάρτα στο Ναζίμ (ΑΠΣ) και στον Κοντοδήμο (Παναχαϊκή).

50΄: Κίτρινη κάρτα στον Γραικό.

• Δυναμικά η Παναχαϊκή μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο.

52΄: Το 0 – 0 παραμένει… Η Παναχαϊκή έχει τον έλεγχο του αγώνα.

58΄: Αλλαγή για την Ζάκυνθο. Στη θέση του Κάρδαρη ο Μεντούρ.

59΄: Κίτρινη κάρτα στον Τζίλα. Έπιασε την μπάλα με το χέρι.

62΄: Πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου. Το 0 – 0 παραμένει…

63΄: Κεφαλιά του Τζίλα, διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

65΄: Κίτρινη κάρτα στον Στεργίδη για “θέατρο” στην περιοχή της Ζακύνθου.

66΄: Δεύτερη αλλαγή για την Ζάκυνθο. Στη θέση του Καμπούρη, ο Κυριακίδης.

70΄: Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Λάθος της άμυνας της Ζακύνθου, ο Τζίλας σούταρε, αλλά απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

72΄: Στη θέση του Ντελέκου ο Χαρτσιάς.

75΄: Αλλαγή για τον ΑΠΣ. Στη θέση του Ζαϊρί ο Ταυταρίδης.

• Ενίσχυση στο χώρο του κέντρου από τον Κάραμα.

76΄: Παραμένει το 0 – 0. Πιέζει η Παναχαϊκή…

80΄: Δέκα λεπτά ακόμη πριν την κανονική ολοκλήρωση της αναμέτρησης.

81΄: Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Ο Κρολ από το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας τελευταία στιγμή έδιωξε την μπάλα σώζοντας την ομάδα του από βέβαιο γκολ.

82΄: Κίτρινη κάρτα στον Ταυταρίδη.

85΄: Στη θέση του Πέδρο Μιγκέλ ο Ρουμπάτος.

88΄: Παραμένει το 0 – 0… Δυο λεπτά ακόμη

• Πολύ καλή η παρουσία του τερματοφύλακα της Ζακύνθου, Παπαδόπουλου.

90΄: 4 λεπτά καθυστερήσεις.

90+2΄: Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Κοντοδήμος σούταρε μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

• Πιέζει η Παναχαϊκή, αμύνεται η Ζάκυνθος. Δυο λεπτά ακόμη.

ΛΗΞΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ: ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ 0 – 0