Καλό απόγευμα φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου.

Το ioniansports.gr βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο Ελευσίνας να σας μεταδώσει διαδικτυακά τον αγώνα ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και τον ΑΠΣ Ζάκυνθος για την 11η αγωνιστική της Football League. Ο Δημήτρης Πέττας ζωντανά από το γήπεδο της Ελευσίνας και η Κωνσταντίνα Μπάστα διαδικτυακά θα σας ενημερώνουν λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Συνεχής ενημέρωση

Πατήστε f5 για ανανέωση

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ

Συνθέσεις:

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΥΘΟΣ: Χαλίντ Κάραμα

Παπαδόπουλος, Γραικός, Κουρέλλας, Νίκιτς, Αποστόλου, Πέττας Ραφ. (62΄ Καραμαλίκης), Ναζίμ, Κάρδαρης (44΄ Κυριακίδης), Ορφανίδης, Κωστούλας (46΄ Ζαϊρί), Κρολ

Αναπληρωματικοί: Πολίτης, Κυριακίδης, Βοσνακίδης, Καραμαλίκης, Ζαϊρί, Λέκκας, Πέττας Νίκ.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Θανάσης Δημόπουλος

Μανιάτης, Παληγεώργος, Ανδρίκος, Λίτσος, Τσίγκρος, Κασνέτση, Κακαράς, Γιαννιτσάνης, Πλαβούκος (80΄ Χαλιώτης), Τσολακίδης (63΄ Νικολάου), Κορνελάτος (49΄ Μποτωνάκης)

Αναπληρωματικοί: Στεριώτης, Κεμίσης, Χαλιώτης, Ταμπάκης, Νικολάου, Μποτωνάκης

Διαιτητής: Κακρίδης (Κορινθίας) – Βοηθοί: Δεληθοδωρής (Αθηνών) – Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), 4ος: Γκάμαρης (Αθηνών)

• Πολύ καλός ο καιρός στην Ελευσίνα. Λίγος κόσμος στο γήπεδο. Περίπου 30 φίλαθλοι της Ζακύνθου κοντά στην ομάδα τους.
  • Βγήκαν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Με μπλε σκούρο εμφάνιση ο Πανελευσινιακός, ενώ, με κίτρινη και μαύρη ρίγα ο ΑΠΣ.
  • Φιλόξενος ο κόσμος του γηπέδου της Ελευσίνας. Έχουν βοηθήσει τους δημοσιογράφους για την κάλυψη του αγώνα.
  • Πολύ κακός ο αγωνιστικός χώρος.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

2΄: Αναγνωριστικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.

5΄: Σουτ του Παληγεώργου πέρασε αρκετά άουτ από την εστία του Παπαδόπουλου.

• Ο Δημήτρης Νόλης, (βοηθός προπονητή) δίνει οδηγίες στους παίκτες της Ζακύνθου.

10΄: Με μακρινές μπαλιές προσπαθούν οι παίκτες της Ζακύνθου να βρουν τον Κρολ και τον Κωστούλα.

• Αργός ο ρυθμός και για τις δύο ομάδες.

14΄: Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κάρδαρη, κεφαλιά του Κρολ, έδιωξαν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

17΄: Ισορρόπησε το παιχνίδι η Ζάκυνθος.

• Περίπου 300 άτομα στο γήπεδο.

18΄: Καλό σουτ του Ναζίμ, η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα, Μανιάτη, της Ελευσίνας.

• Καλύτερη η Ζάκυνθος στα τελευταία λεπτά.

21΄: Το 0 – 0 παραμένει χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και από τις δύο ομάδες.

23΄: Μεγάλη ευκαιρία για την Ζάκυνθο. Ο Ορφανίδης σούταρε, έδιωξαν οι αμυντικοί, η μπάλα “γύρισε” στον Κάρδαρη, ο οποίος σουτάρει, αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ.

25΄: Πιέζει η ομάδα της Ελευσίνας. Το 0 – 0 παραμένει.

27΄: Ο Ναζίμ βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα, ολιγώρησε να σουτάρει, με αποτέλεσμα να χαθεί μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΣ.

30΄: Παραμένει το 0 – 0. Ο Πανελευσινιακός έχει τον έλεγχο του αγώνα.

35΄: Χωρίς φάσεις στα τελευταία λεπτά και οι δύο ομάδες. Σε μέτρια μέρα κινείται η Ζάκυνθος.

41΄: Το 0 – 0 παραμένει στο γήπεδο της Ελευσίνας.

• Αλλαγή ετοιμάζει ο προπονητής της Ζακύνθου, Κάραμα.

43΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Ο Ορφανίδης έκανε προσποίηση, σούταρε, έδιωξαν οι αμυντικοί. Στη συνέχεια της φάσης, ο Κρολ πήρε την μπάλα, βρέθηκε μόνος του, σούταρε αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

44΄: Αλλαγή για την Ζάκυνθο. Ο Κάρδαρης παραχωρεί τη θέση του στον Κυριακίδη.

• Ο Κυριακίδης πέρασε σαν κεντρικός αμυντικός, ενώ, ο Νίκιτς στο χώρο του κέντρου.

45΄: Κίτρινη κάρτα στο Νίκιτς.

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46΄: Με αλλαγή ξεκινά το β΄ ημίχρονο ο Χαλίντ Κάραμα για την Ζάκυνθο. Στη θέση του Κωστούλα ο Ζαϊρί.

49΄: Αλλαγή και για την Ελευσίνα. Στη θέση του Κορνελάτου ο Μποτωνάκης.

• Η Ζάκυνθος έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στην επανάληψη του αγώνα ολοκληρωτικά.

52΄: Παραμένει το 0 – 0. Η Ζάκυνθος πιέζει ασφυκτικά τον Πανελευσινιακό.

55΄: Γκολ για τον Πανελευσινιακό. Ακίνδυνο σουτ του Πλαβούκου, λάθος του Παπαδόπουλου, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

58΄: Ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Ο Ναζίμ αστόχησε, ενώ, οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι.

62΄: Αλλαγή για τον ΑΠΣ. Στη θέση του Ραφαήλ Πέττα ο Στάθης Καραμαλίκης.

63΄: Αλλαγή για την ομάδα της Ελευσίνας. Στη θέση του Τσολακίδη, ο Νικολάου.

65΄: Σουτ του Μποτωνάκη έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

67΄: Παραμένει το 1 – 0 για τον Πανελευσινιακό, χωρίς καμία αντίδραση από την ομάδα της Ζακύνθου.

70΄: Πολύ χάλια η ψυχολογία των παικτών της Ζακύνθου μετά το γκολ. 1 – 0 το σκορ.

74΄: Το 1 – 0 παραμένει.

80΄: Αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Στη θέση του Πλαβούκου ο Χαλιώτης.

82΄: Προσπαθεί η Ζάκυνθος να ισοφαρίσει με ανορθόδοξα αποτελέσματα.

86΄: Σουτ του Χαλιώτη η αποκρούει ο Παπαδόπουλος.

90΄: 4 λεπτά καθυστερήσεις.

90+3΄: Δοκάρι για τον Πανελευσινιακό.

• Πολύ κακή εμφάνιση της Ζακύνθου στην Ελευσίνα.

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ: ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1 – 0