Καλησπέρα σε όλους και όλες. Παρακολουθήστε ζωντανά από το γήπεδο της Βουπρασίας “Γρηγόρης Καλλάκος” την αναμέτρηση του ΠΑΟ Βάρδας με τον Ζακυνθιακό για την 17η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας. Ο ανταποκριτής μας, Γιάννης Μουρούτης (δημοσιογράφος εφημερίδας “ΠΑΤΡΙΣ”) και η Κωνσταντίνα Μπάστα διαδικτυακά θα μεταφέρουν την εξέλιξη του αγώνα.

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Πατήστε f5 για ανανέωση

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ – ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ

Συνθέσεις:
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Γιώργος Στράντζαλης

Κόκκαλης, Σιδέρης, Αρμένης, Νικολόπουλος, Αποστολόπουλος, Ανδριέλος, Φωτόπουλος, Ντόμας, Κωνσταντινίδης, Σαραντόπουλος (78΄ Οικονομόπουλος), Αγγελόπουλος (61΄ Πολίτης)

Αναπληρωματικοί: Τριγάζης, Οικονομόπουλος, Ζέλιος, Φλίγκος, Σωτηρόπουλος, Πολίτης, Γαλανόπουλος

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ: Σπύρος Αντωνόπουλος

Κουρλός, Τσαλέκου, Κολοβάκης, Παυλίδης (23΄ λ. τρ. Τζιαφέρης), Νίκου, Σούρμπης, Πέττας, Κωστάκης, Καραμαλίκης, Τόγια (57΄Κόλα), Σκοζάϊ (72΄ Καλογέρης)

Αναπληρωματικοί: Κόλα, Καλογέρης, Μαλλιάς, Χαρακτινός, Φυτόπουλος, Κάρδαρης, Τζιαφέρης

* Περίπου 40 άτομα στο γήπεδο “Γρηγόρης Καλλάκος”. Επικρατούν άσχημες καιρικές συνθήκες.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

5′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ζακυνθιακό από φάουλ του Τόγια, βρήκε όμως στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας της Βάρδας.

9΄: Αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

11΄: Από πάσα του Κωνσταντινίδη ο Σαραντόπουλος βρέθηκε σε καλή θεση δεν πρόλαβε όμως να σουτάρει… τον μπλόκαρε ο Παυλίδης.

12΄: Σουτ του Αγγελόπουλου απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Ζακυνθιακού, Κουρλός. Στην επαναφορά ο Ανδριέλος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα αλλά ακυρώθηκε ως οφ σάϊντ. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους. (σ.σ. αμφισβητούμενη φάση)

17΄: Κεφαλιά του Ντόμα, από κόρνερ του Αγγελόπουλου, η μπάλα καταλήγει άουτ.

22΄: Το 0 – 0 παραμένει στο γήπεδο “Γρηγόρης Καλλάκος”.

23΄: Αλλαγή για τον Ζακυνθιακό. Στη θέση του -τραυματισμένου- Παυλίδη, ο Τζιαφέρης.

26΄: Σουτ του Ντόμα ο οποίος σουτάρει, αλλά ο Κουρλός διώχνει σε κόρνερ.

27΄: Από κόρνερ του Αγγελόπουλου δημιουργούνται δύο φάσεις. Σουτ του Ανδριέλου που χτύπησε στο σώμα του Νίκου και στην επαναφορά σουτ του Αρμένη απομάκρυνε σε κόρνερ ο Κουρλός.

33΄: Το 0 – 0 παραμένει σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι.

37΄: Χωρίς φάσεις τα τελευταία λεπτά. Η έναρξη του αγώνα “βρήκε” τον Ζακυνθιακό καλύτερο έχοντας τον έλεγχο του αγώνα. Από το 15΄ έως το 30΄ περίπου “ανέβασε” ρυθμούς η Βάρδα και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί. Έχει μοιραστεί το παιχνίδι λίγο πριν την λήξη του α΄ ημιχρόνου.

41΄: Τίποτα το ιδιαίτερο στο “Γρηγόρης Καλλάκος”. Το 0 – 0 παραμένει σε ένα παιχνίδι μοιρασμένο και χωρίς φάσεις τα τελευταία λεπτά.

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

49΄: Παραμένει το 0 – 0 και για τις δύο ομάδες.

54΄: Πολύ καλό σουτ του Ραφαήλ Πέττα, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Κόκκαλη.

63΄: Τετ α τετ του Σαραντόπουλου με τον τερματοφύλακα Κουρλό, όμως η μπάλα καταλήγει στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

70΄: Χωρίς φάσεις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με το 0 – 0 να παραμένει στο “Γρηγόρης Καλλάκος”.

83΄: Ευκαιρία για τον Ζακυνθιακό. Πάσα του Καραμαλίκη, εκμεταλλεύεται ο Καλογέρης σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

86΄: Εκτέλεση κόρνερ του Καλογέρη, γυριστό σουτ του Πέττα η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

90΄:  Σέντρα από δεξιά του Κωνσταντινίδη, σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή του Νικολόπουλου, η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.