Καλό απόγευμα σε όλους και όλες. Θα παρακολουθήσουμε μαζί, λεπτό προς λεπτό την σημερινή αναμέτρηση μεταξύ της Θύελλας Πατρών και του ΑΠΣ Ζάκυνθος, για το εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής του 9ου ομίλου.

Ώρα έναρξης : 17.00

Διαιτητές: Ιωάννης Τσατσούλης από την Αθήνα με βοηθούς τους Νίκο Γενναίο και Αλέξανδρο Ίσσα από τον ίδιο σύνδεσμο.

Θύελλα Πατρών: Κοντογιώργης, Κων/δης, Αδαμόπουλος, Μανθόπουλος, Παναγόπουλος, Αγουρίδης, Αγγελής, Αποστολόπουλος, Τσότρας, Κων/δης Κ., Ντίνος

Πάγκος: Στεργίδης, Κουτσαντώνης, Τσιμπιτσής, Σιδέρης, Βέρρας, Σμπόρας, Σκούμης, Σκόνδρας, Παπανικολάου

AΠΣ Ζάκυνθος: Πατσογιώργος, Τελλέν, Τζατζανάς, Καλλιβωκάς, Κούνια, Σούρμπης, Τραγούδας, Κοναγκάγια, Σπύρη, Κονδύλης, Κάμερον

Πάγκος: Kαψάσκης Ματθ., Παναγιωτόπουλος, Φιλιάς, Γιοβάνης, Κακολύρης, Καψάσκης Β., Λούτας, Μυλωνάς, Μπελέρης

*Αξίζει να σημειώσουμε ότι η γηπεδούχος ομάδα έχει 5 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα και οι νησιώτες με 19, θέλουν πάση θυσία τη νίκη για να αγκαλιάσουν ακόμα πιο πολύ το πρωτάθλημα.

*Το ματς θα διεξαχθεί μετά από δύο αναβολές λόγω του covid -19

*Όλα είναι έτοιμα για να αρχίσει το παιχνίδι σε λίγα λεπτά

Και οι αναμνηστικές φωτογραφίες…

Έναρξη του αγώνα

Οι φίλαθλοι της Ζακύνθου τραγουδούν για την ομάδα τους.

Το 0-0 παραμένει

Αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες

5′ Χωρίς φάσεις το ματς με τη Ζάκυνθο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

2ο κόρνερ για τη Ζάκυνθο μάζεψε την μπάλα ο Κοντογιώργης

Δεν ‘έχει αλλάξει κάτι, το 0-0 παραμένει

10΄ Γκοοοοολ για την Θύελλα με τον Αγγελή!

Ο σκόρερ εκμεταλλεύτηκε την κάθετη μπαλιά από τον Αποστολόπουλο και άνοιξε το σκορ. Αδράνεια της άμυνας της Ζακύνθου!

Δεν πατάει καλά η Ζάκυνθος στα τελευταία λεπτά

14΄ το 1-0 παραμένει για την ομάδα της Θύελλας

Επικίνδυνη η Θύελλα στις αντεπιθέσεις, δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα της Ζακύνθου

17΄ Λάθος της άμυνας της Ζακύνθου, παραλίγο ο Κων/δης να βρεθεί σε θέση βολής!

18′ Το 1-0 παραμένει, η Ζάκυνθος δεν έχει αντιδράσει μέχρι στιγμής

20′ Αργή η ανάπτυξη της Ζακύνθου το 1-0 παραμένει, οι νησιώτες δεν έχουν κάνει φάση στην αντίπαλη εστία

23΄ Το 1-0 παραμένει, αργός ο ρυθμός και από τις δύο ομάδες

24΄ Ένα σουτ του Κάμερον, εντελώς άστοχο

26΄ Κίτρινη κάρτα στον Ντίνο της Θύελλας

Πολύ καλά στημένη αμυντικά η ομάδα της Θύελλας, δημιουργεί προβλήματα στους νησιώτες

29΄ Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο

30′ Το 1-0 παραμένει με την Ζάκυνθο να έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει

Η μπάλα παίζεται στην περιοχή της Θύελλας

33′ Δεν έχει αλλάξει κάτι, η Θύελλα εξακολουθεί να προηγείται με 1-0 με το γκολ του Αγγελή

35΄ η Ζάκυνθος πιέζει

36΄Πέναλτι για τη Ζάκυνθο!

Κούνια θα το εκτελέσει

38΄ Γκοοοοολλλ για τη Ζάκυνθο! 1-1 με τον Μιγκέλ Κούνια

*O Κάμερον γύρισε και σούταρε η μπάλα βρήκε στο χέρι του πεσμένου Μανθόπουλου, ο διαιτητής ήταν κοντά στη φάση και υπέδειξε το πέναλτι. Διαμαρτυρίες από τον πάγκο της Θύελλας που κάνουν λόγο ότι ο παίκτης ήταν πεσμένος και το χέρι ήταν χέρι στήριξης!

42΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο. Ο Τέλλεν έβγαλε ωραία σέντρα η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή, ο Σούρμπης, μόνος από πλεονεκτική θέση, με κεφαλιά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

45΄ Το 1-1 παραμένει

45+2 Πολυ μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ντίνος από πολύ κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Πατσογιώργου!

45+3 Κίτρινη κάρτα στον Σούρμπη

Λήξη του Α΄ μέρους Θύελλα Πατρών ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-1

Δεν μπήκε καλά η ομάδα της Ζακύνθου, αιφνιδιάστηκε από το γκολ της Θύελλας, στην συνέχεια προσπάθησε, είχε όμως αργή ανάπτυξη με αποτέλεσμα οι παίκτες της Θύελλας να κλείνουν συνεχώς τους διαδρόμους. Από το 30΄ και μετά οι “κυανοκίτρινοι” ανέβασαν ρυθμό αλλά και πάλι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν. Το πέναλτι άλλαξε τα δεδομένα και έφερε το ματς στα ίσια. Από μια ευκαιρία λίγο πριν το τέλος οι δύο ομάδες. Αναμένεται ένα καλό Β΄ μέρος.

Έναρξη Β΄ μέρους

2 αλλαγές για την ομάδα της Ζακύνθου, Καψάσκης και Κακολύρης παίρνουν στην θέση του Κονδύλη και Σπύρη αντίστοιχα

46΄ Φάουλ σε καλό σημείο για την Θύελλα. Το εκτέλεσε ο Αδαμόπουλος η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πατσιογιώργου

49΄ Το 1-1 ανάμεσα στις δύο ομάδες παραμένει

50′ Κόρνερ για τη Ζάκυνθο, φάουλ του Κούνια στον Κοντογιώργη

51΄ Αλλαγή για την Θύελλα έκτος ο Τσότρας λόγω τραυματισμού, εντός ο Βέρρας

53΄ Καμιά φάση στο Β΄ μέρος. Το 1-1 παραμένει

Αργός ο ρυθμός και από τις δύο ομάδες

56′ Πολύ καλή ανάπτυξη της Θύελλας, σουτ του Ντίνου η μπάλα στην αγκαλιά του Παστογιώργου

58΄ Καλή προσπάθεια της Θύελλας με τον Ντίνο η μπάλα άουτ!

60′ Το 1-1 παραμένει. Δεν μπήκε καλά η Ζάκυνθος στο Β΄ μέρος

Επικίνδυνη η Θύελλα στις αντεπιθέσεις

Ανέβηκε και πάλι ο ρυθμός του αγώνα

63΄ Αλλαγή για την Θύελλα στην θέση του Κων/δη ο Τσίμπισης

64΄ Κίτρινη κάρτα στον Αγουρίδη

66΄ Γκοοοολλλλ για τη Ζάκυνθο! Ο νεαρός Κακολύρης με ωραίο σουτ από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα/ 1-2 για τη Ζάκυνθο!

Το πρώτο γκολ του νεαρού επιθετικού της Ζακύνθου Τάσου Κακολύρη

70′ Το 1-2 παραμένει. Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

71΄ Αλλαγή για την Θύελλα, στην θέση του Αποστολόπουλου ο Στεργίδης

74΄ Το 1-2 παραμένει. Η Ζάκυνθος ελέγχει το παιχνίδι

76΄ 1-2 για τη Ζάκυνθο που κυκλοφορεί την μπάλα

78΄ Φάουλ για τη Θύελλα. κίτρινη κάρτα στον Κούνια για επικίνδυνο παίξιμο, πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ

80΄ το 1-2 για τη Ζάκυνθο παραμένει. 10 λεπτά ακόμα!

82΄ Δεν έχει αλλάξει κάτι. 1-2 για τους νησιώτες

85΄ 1-2. Γύρισε πίσω η Ζάκυνθος και δείχνει να μην απειλείται

86΄ Κίτρινη κάρτα στον Πατσογιώργο για καθυστέρηση

87΄ 1-2 κρατά η Ζάκυνθος που ελέγχει το ματς

89΄ Οδεύουμε προς το τέλος. Η Ζάκυνθος κρατά τη νίκη

Μεγάλη φάση για τη Ζάκυνθο σε αντεπίθεση ο Κάμερον θα νικηθεί από τον τερματοφύλακα της Θύελλας και δεν θα κάνει το 1-3!

90′ Πέναλτι για την Θύελλα! Ανατροπή του Παναγόπουλου με τον βοηθό να σηκώνει την σημαία και τον διαιτητή θα δείχνει την άσπρη βούλα! Διαμαρτυρίες από τους νησιώτες!

91΄ Γκοοοολλλ για την Θύελλα με τον Αγουρίδη ο οποίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 2-2

93΄ Ακυρωθέν γκολ του Κοναγκάγια για οφσάιντ!

94΄ Άστοχο σουτ του Σούρμπη!

Δραματικά τα τελευταία λεπτά. όλα μπορούν να συμβούν με την μπάλα πάνω κάτω!

96΄ Γκοολλλλλλλ για τη Ζάκυνθο! 2-3 ο Στέλιος Σούρμπης με απίστευτη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

Απίστευτη εξέλιξη! 2-3!

Τέλος του αγώνα! Η Ζάκυνθος με τον Στέλιο Σούρμπη και πάλι στο 96΄ κερδίζει με 3-2!

Όπως και με τον Παλληξουριακό, ετσι και με την Θύελλα Πατρών ο ίδιος άνθρωπος κρατά την ομάδα και την οδηγεί στο πρωτάθλημα αναφερόμαστε φυσικά στον αρχηγό της Ζακύνθου Στέλιο Σούρμπη που με απίστευτη κεφαλιά έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Ζακύνθου και πάλι στο 96! Σε ένα παιχνίδι που έσπασαν καρδιές με τις ανατροπές στο φινάλε!  Η Ζάκυνθος παίρνει τους τρεις βαθμούς και με 22 μπαίνει επικεφαλής στην κούρσα του πρωταθλήματος!