Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου.

To ioniansports.gr θα σας κρατήσει συντροφιά και μέσα από την σελίδα του θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό από το Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου για την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Ζακύνθου και του Κισσαμικού στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football Legaue.

Ολες τις φάσεις, τον παλμό του αγώνα, και τα παρασκήνια από τον Δημήτρη Πέττα που θα βρίσκεται στο Δημοτικό και την Κωνσταντίνα Μπάστα διαδικτυακά.

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ

Συνθέσεις:

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Χαλίντ Κάραμα

Πολίτης, Κυριακίδης, Βοσνακίδης, Αποστόλου, Κουρέλας, Ναζίμ, Ορφανίδης, Αναστασιάδης (65΄ Λέκκας), Κωστούλας (59΄ Καραμαλίκης), Ζαϊρί (86΄ Βυθούλκας), Κρολ

Αναπληρωματικοί: Στασινόπουλος, Λέκκας, Καραμαλίκης, Γεωργακόπουλος, Πέττας Ραφ., Βυθούλκας

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Σπύρος Μπαξεβάνος

Λαζαρίδης, Σεληνιωτάκης, Τσερκέζος, Πότσι, Γιαννίτσης, Σακελλαρίου, Ταραλίδης, Μάντζης, Βαττής (73΄ Τσουβαλτσίδης), Ευθυμιάδης (61΄ Ποσίγκοβιτς), Λώττας (33΄ λ. τρ. Μανιάς)

Αναπληρωματικοί: Γιαγκιόζη, Ποσίγκοβιτς, Τσοντάκης, Βουρβαχάκης, Τσουβαλτσίδης, Σμίλτος, Μανιάς

Διαιτητής: Πλάνας (Μεσσηνία) – Βοηθοί: Σερεμέτης – Λαμιάς (Μεσσηνία) 4ος: Παπαδόπουλος (Αχαΐα)

DIAITITES

15.40΄: Περίπου 400 φίλαθλοι βρίσκονται στις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου.

15.55΄: Οι ομάδες δεν έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. Περίπου 1000 άτομα βρίσκονται στο Δημοτικό Στάδιο.

15.57΄: Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Ο Κισσαμικός φοράει άσπρη εμφάνιση με μπλε ρίγα, ενώ, ο ΑΠΣ μπλε εμφάνιση με κίτρινη ρίγα.

APS...

KISSAMIKOS APS 2

16.00΄: Η Ζάκυνθος πήρε το τέρμα προς το αεροδρόμιο, ενώ, ο Κισσαμικός προς την πόλη του νησιού.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

4΄: Αναγνωριστικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες. Ο Κισσαμικός δείχνει να έχει ελαφριά υπεροχή.

8΄: Το 0 – 0 παραμένει στο Δημοτικό Στάδιο σε ένα ισορροπημένο ματς.

10΄: Προσέχουν και οι δύο ομάδες τα μετόπισθεν, παρά να κάνουν επίθεση.

14΄: Ολοκληρώθηκαν τα πρώτα 15΄ λεπτά του αγώνα, χωρίς φάσεις. Αργός ρυθμός… Το 0 – 0 παραμένει.

• Γέμισε το Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου.
  • kosmos

18΄: Ο Κισσαμικός πιέζει με αποτέλεσμα να γίνονται λάθη από τη μεριά της Ζακύνθου.

20΄: Δυνατό ελεύθερο σουτ του Πολίτη, η μπάλα έφτασε στην αντίπαλη περιοχή, λάθος των αμυντικών, ο Κρολ έγινε αποδέκτης της μπάλας, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, αλλά έχασε τον βηματισμό του.

22΄: Σουτ του Ναζίμ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Λαζαρίδη.

27΄: Το 0 – 0 παραμένει… Ο Κισσαμικός “κυκλοφορεί” καλύτερα την μπάλα.

30΄: Κίτρινη κάρτα στον Σεληνιωτάκη για σκληρό μαρκάρισμα στον Κωστούλα.

• Διαμαρτυρίες από τους φιλάθλους και τους ποδοσφαιριστές του ΑΠΣ στον διαιτητή Πλάνα, ο οποίος δεν έδωσε “καθαρό” φάουλ στον Κωστούλα.

31΄: “Ανάποδο” φάουλ έδωσε ο διαιτητής στον Κισσαμικό. Έντονες αποδοκιμασίες από την κερκίδα.

• Πολλά φάουλ υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

36΄: Σουτ του Μάντζη πέρασε αρκετά άουτ από την εστία του Πολίτη.

37΄: Μεγάλη ευκαιρία για την Ζάκυνθο. Ο Κρολ “στρώνει” ωραία στο Ζαϊρί, ο οποίος σουτάρει από πολύ καλή θέση, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Κισσαμικού.

• Το 0 – 0 παραμένει. Η Ζάκυνθος δεν εκμεταλλεύεται τον αέρα που είναι υπέρ της.

39΄: Χαμένη ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Ο Ορφανίδης έβγαλε σέντρα από αριστερά, ο Κωστούλας βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής δίνει με κεφαλιά την μπάλα σε συμπαίκτη του, αντί να την στείλει στα δίχτυα.

42΄: Ωραία κάθετη μπαλιά του Ζαϊρί στον Κωστούλα, τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας του Κισσαμικού διώχνει τη μπάλα με τα πόδια.

43΄: Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Ο Πολίτης “σώζει” τη Ζάκυνθο. Ο Βαττής μπήκε στην περιοχή της Ζακύνθου, έβγαλε παράλληλη σέντρα, ο Μάνζτης βρέθηκε τετ α τετ με τον Πολίτη, σούταρε, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του ΑΠΣ. Στην επαναφορά νέο σουτ του Ευθυμιάδη, ξανά, απέκρουσε ο Πολίτης με τα πόδια.

46΄: Τεράστια ευκαιρία για την Ζάκυνθο. Ο Κωστούλας βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Λαζαρίδη, νικήθηκε όμως από τον τελευταίο.

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

• Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες.

50΄: Το 0 – 0 παραμένει, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα 5 λεπτά της επανάληψης.

56΄: Πιο γρήγορος ο ρυθμός ψάχνοντας το γκολ και οι δύο ομάδες.

• Ο Χαλίντ Κάραμα ετοιμάζει τον Καραμαλίκη για αλλαγή.

58΄: Ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Ο Κρολ σούταρε αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

59΄: Αλλαγή για τον ΑΠΣ. Στη θέση του Κωστούλα ο Στάθης Καραμαλίκης.

61΄: Χειροκροτήματα από τους φιλάθλους του ΑΠΣ για τον Ευθυμιάδη, ο οποίος παραχώρησε τη θέση του στον Ποσίγκοβιτς.

65΄: Ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Εκτέλεση κόρνερ του Μανιά κεφαλιά του Γιαννίτση απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πολίτης. Ψάχνει το γκολ ο Κισσαμικός από στημένες φάσεις.

70΄: Κίτρινη κάρτα στον Μανιά για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζαϊρί.

• Συνεχίζονται οι αποδοκιμασίες για το διαιτητικό τρίο από την κερκίδα.

74΄: Σέντρα του Ζαϊρί, σουτ του Καραμαλίκη, έδιωξαν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

75΄: Σουτ του Ναζίμ, η μπάλα κατέληξε σε πόδια αμυντικών  και βγαίνει κόρνερ. Πιέζει η Ζάκυνθος.

78΄: Παραμένει το 0 – 0 στο “Ζακυνθίων Ολυμπιονικών”.

80΄: Δέκα “δραματικά” λεπτά να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση. 0 – 0 ακόμη…

83΄: Η Ζάκυνθος δεν μπορεί να μπει με αξιώσεις στην περιοχή του Λαζαρίδη. Παραμένει το ίδιο σκορ.

85΄: Κίτρινη κάρτα στον Βοσνακίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ποσίγκοβιτς.

90΄: 4 λεπτά καθυστερήσεις. Όλοι όρθιοι στο Δημοτικό Στάδιο.

ΛΗΞΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ: ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 0 – 0