Κάνοντας σπουδαία εμφάνιση ο ΑΟ Κατασταρίου κέρδισε δίκαια τον Αστέρα Μαχαιράδου με 2-0 και έκανε ακόμα ένα βήμα για να μπει στα μπαράζ του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε το πρωί (11) της Κυριακής στο πλαίσιο τη 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου.

Πραγματικά ο ΑΟ Κατασταρίου ήταν ο κυρίαρχος του αγώνα και εκμηδένισε επί της ουσίας όσες προσπάθειες και αν έκαναν οι γηπεδούχοι οι οποίοι δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να δείξουν ανταγωνιστικοί και να δικαιολογήσουν την πρώτη θέση που κατείχαν μέχρι πρότινος στην βαθμολογία. Αρχικά ο Πλέσσας έχασε πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Κυβετός.

Ο Πίσκοπος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 30΄ του αγώνα κάνοντας το 0-1. Στην συνέχεια ο Χριστοδουλόπουλος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Κυβετού. Ο ΑΟΚ συνεχώς απειλούσε . Έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες και τον Πίσκοπο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου!

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε! Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα αλλά και τις ευκαιρίες! στο 55΄ ο Πλαρινός από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 0-2! Ο ΑΟΚ είχε και άλλες καλές στιγμές για να διευρύνει το σκορ με κύριο εκφραστή τον Πίσκοπο. Τελικά το σφύριγμα της λήξης από τον Αντώνη Πυλαρινό βρήκε τον ΑΟΚ νικητή με 2-0 και φυσικά να φεύγει από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς της νίκης φτάνοντας τους 13! Ο Αστέρας έπεσε στην 3η θέση με 19 βαθμούς σε ένα πρωτάθλημα που πραγματικά γίνεται χαμός!