Βάσει της εμφάνισης οι Μεικτές ομάδες της ΕΠΣ Ζακύνθου τα πήγαν πολύ καλά με τις αντίστοιχες Μεικτές της ΕΠΣ Ηλείας στον Πύργο στην πρεμιέρα, (22/12), στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων. Βάσει του αποτελέσματος το πρόσημο γέρνει προς το αρνητικό. Οι Παίδες (Κ15)  ηττήθηκαν με σκορ 5-1 αλλά… στο πρώτο μέρος ήταν πάρα πολύ καλοί, μάλιστα η ζακυνθινή ομάδα προηγήθηκε με 1-0 στο 15΄ με τον Ιάσονα Κολεύρη με 0-1. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να ανατρέψουν την  εις βάρος τους κατάσταση και στο τέλος να πάρουν μια σπουδαία νίκη με 5-1.

Λίγο αργότερα έγινε το μεγάλο ματς, εκεί όπου οι Νέοι (Κ17) της Ζακύνθου έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο και κατάφεραν να πάρουν ισοπαλία απέναντι σε έναν σπουδαίο αντίπαλο. Μάλιστα οι νησιώτες κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με γκολ του Σπύρου Κοντονή. Στην επανάληψη όμως ισοφαρίστηκαν από τους γηπεδούχους σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Τέλος αξίζει να σημειώσουμε ότι οι Μεικτές της ΕΠΣ Ζακύνθου αγωνίζονται στον όμιλο μαζί με Κεφαλλονιά /Ιθάκη, Αιτ/νια, Λακωνία, Αχαία, Ηλεία και Μεσσηνία.

ΕΠΣ Ζακύνθου -Κ15 (Γιώργος Καράμπελας) Τότος, Βούλτσος, Κολυβάς, Γκάϊτα, Κακολύρης, Μεταξάς, Λουκίσας, Κολεύρης, Γιατράς (75΄ λτρ Ντόκα),  Μυλωνάς (65 λτρ Βρουσάϊ), Στραβοπόδης (56΄ Αγγελής)

ΕΠΣ Ζακύνθου (Αλέκος Αντίοχος): Μουλιάτης, Βισβάρδης Γ. (48΄ λτρ Παπαδάτος), Αγγαλίου, Μαρίνος (64΄ Κωστής)  Ρίκος, Φυτόπουλος, Μπάστας ( 48′ λτρ Αρβανιτάκης), Λίγκας, Μαλούχος, Γούπος, Κοντονής (74΄ Λίγκας)