Τις Μικτές ομάδες της Αχαίας αντιμετώπισαν οι αντίστοιχες Μικτές ομάδες της Ζακύνθου το απόγευμα της Τετάρτης 16/3 στο γήπεδο του Μαχαιράδου για το πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων. Ο απολογισμός για τους νησιώτες ήταν μια ήττα και μια ισοπαλία, απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο.

Η Κ-15 της Ζακύνθου γνώρισε την ήττα με 5-0 σε ένα παιχνίδι που οι Αχαϊοι ήταν καλύτεροι και κέρδισαν δίκαια. Χατ-τρίκ σημείωσε ο Θεοφανόπουλος με τέρματα στο 20’, 30’ και 59’ λεπτό, ενώ ακόμα δύο τέρματα πέτυχαν ο Χρυσανθόπουλος στο 34’ λεπτό και ο Αναστασόπουλος στο 80’ λεπτό.

ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ Κ-15 (Γιώργος Καράμπελας), Βρουσάϊ, Στραβοπόδης, Κακολύρης, Κολυβάς, Μεταξάς,Χασμούστα, Γιατράς, Λουκίσας (61΄ Κολοκοτσάς), Μυλωνάς (65΄ Ανδρωνάς), Γκάϊντα

ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ Κ-15 (Κ. Σωτηρόπουλος): Λιακόπουλος, Παρασκευόπουλος, Παππάς, Χρυσανθακόπουλος, Σπανός, Ξηνταρόπουλος, Βερβίτας, Τσερικλός, Θεοφανόπουλος, Ντεντόπουλος, Φλωράτος.

Η Κ-17 της Ζακύνθου σε αντίθεση με τους μικρούς τα πήγε εξαιρετικά καλά και κατάφερε να πάει ισοπαλία κάτι που δείχνει ότι αυτή η ομάδα έχει μέλλον. Ο Αθανασόπουλος άνοιξε το σκορ για την Αχαΐα στο 20΄ για να έρθει ο Μαλούχος στο 34΄ και να φέρει το ματς στα ίσια σε 1-1. Ο Στρέκλας έβαλε εκ΄ νέου μπροστά την ομάδα της Αχαϊας στο 52΄  με τη Ζάκυνθο να ισοφαρίζει με πέναλτι λίγα λεπτά αργότερα, στο 55΄ με τον Αρβανιτάκη σε 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό απότελεσμα

ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ Κ17 (Αλ. Αντίοχος) Μουλιάτης, Βισβάρδης, Μοχαμετάϊ, Αγκαλίου, Φυτόπουλος, Αρβανιτάκης, Λαμάϊ (86΄ Τετράδης), Τσουκαλάς (63΄ Μπάστας), Γούπος (89΄ Παπαδάτος), Μαλούχος, Μαρίνος (46΄ Κοντονής)

ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ Κ-17 (Κ. Σωτηρόπουλος): Πούλιος, Ανδριακόπουλος, Μάρδας, Σταυρόπουλος, Σταθόπουλος, Νικολόπουλος (88’ Δρόσος), Μητρόπουλος, Στρέκλας, Αθανασόπουλος (74’ Κατσαΐτης), Κυρσανίδης, Μαγκαφάς (46’ Ντούνης)