Καλό μεσημέρι. Θα παρακολουθήσουμε μαζί, λεπτό προς λεπτό όλες τις φάσεις από το σημερινό παιχνίδι μεταξύ του Ναυπακτιακού Αστέρα και της Ζακύνθου, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής του 3ου ομίλου.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ:

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΙΤΝΟΣ ΑΧΑΪΑΣ ΠΑΠΑΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΧΑΪΑΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΧΑΪΑΣ

Ναυπακτιακός Αστέρας: ( Γιάννης Νταλακούρας) Καλαντζής, Τραγούλιας (69΄ Γιαννόπουλος), Καφεντζής, Αγκαράϊ, Σάαντος, Νικογιάννης, Καραλής. Πετράτος, Πανταζής 56΄ Αντωνιάδης), Γεωργουσόπουλος. Σκούτας

Πάγκος: Ρουπάκης, Μικές, Φειδαίος, Αναστασόπουλος, Γιαννόπουλος, Αντωνιάδης, Καραγιάννης, Μπρούτας, Κωνσταντακόπουλος

ΑΠΣ Ζάκυνθος: (Mάριος Παναγιώτου) Μπλατσιώτης, Γουσέτης, Κόκκας, Μούστα, Καλλιβωκάς, Σόυρμπης, Κατέϊρα, Περιστέρης, Τσιμέλι, Κάρδαρης (79΄, Μασούρας (79΄ Τελλέν)

Πάγκος: Tελλέν, Δημητρέλος. Λυρτζής, Ντούκας, Μαρούδας, Ζαχαριουδάκης, Τζανάρι, Νόνης

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο ματς. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο διαδοχικές ήττες και έχουν μηδέν βαθμούς. Οι νησιώτες έχουν μια ισοπαλία και μια ήττα στο πρωτάθλημα.

1′ Σέντρα στο ματς

2′ Μεγάλη στιγμή για τη Ζάκυνθο ο Κατέϊρα έβγαλε σέντρα από αριστερά, εκεί πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας ο Τσιμέλι, ο τελευταίος όμως νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Καλαντζή. Μεγάλη στιγμή για τη Ζάκυνθο! Ο Τσιμέλι δεν έκανε καλό τελείωμα της φάσης.

Πιέζει η Ζάκυνθος στα πρώτα λεπτά

Το 0-0 παραμένει με τον αέρα να είναι δυνατός

10′ το 0-0 παραμένει με τη Ζάκυνθο να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

12΄ Σέντρα του Γουσέτη πέρασε ανεκμετάλλευτη.

15′ το 0-0 παραμένει

16′ Πολύ καλή στιγμή για τη Ζάκυνθο. Ο Τσιμέλι μπήκε στην περιοχή σούταρε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων. Θα μπορούσε να δώσει την μπάλα στον ξεμαρκάριστο Κατέϊρα

Ισορρόπησε ο Ναυπακτιακός/Μέτριο ποιοτικά παιχνίδι

26′ Δεν έχει αλλάξει κάτι. Το 0-0 παραμένει

Η Ζάκυνθος βάσει της εικόνας της μπορεί να πάρει αποτέλεσμα. Πιο συγκροτημένα παίζει η ζακυνθινή ομάδα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που παίζουν με μακρινές μπαλιές

28′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιμέλι

30′ Το 0-0 παραμένει

33΄ Καλή εκτέλεση φαουλ του Καραλή αλλά κανείς παίκτης του Αστέρα δεν μπόρεσε να στείλει από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα!

Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Ναυπακατιακός Αστέρας χωρίς όμως να πιέζει την Ζάκυνθο

38′ Κίτρινη κάρτα στον Σαάντο σε σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κάρδαρη

42΄ Το 0-0 παραμένει

Μπαίνουμε στο 45΄

Κίτρινη κάρτα στον Κάρδαρη

Τέλος του Α’ μέρους 0-0

Σχόλιο για το πρώτο μέρος: H Ζάκυνθος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι. Είχε δύο καλές στιγμές με Τσιμέλι αλλά δεν μπόρεσε να κάνει γκολ. Από το 20΄ και μετά οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, χωρίς όμως να είναι απειλητικοί. Από το 30΄ και μετά ο ρυθμός έπεσε. Το θέαμα επίσης μέτριο. Η Ζάκυνθος έδειξε ότι έπαιξε πιο συγκροτημένα αλλά χωρίς ουσία, μετά το μισάωρο η απόδοσή της κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα, απέναντι σε μια ομάδα που δεν δείχνει κάτι ιδιαίτερο. Εν ολίγοις και δυο ομάδες παρουσιάζουν αρκετά προβλήματα και δείχνουν ότι δεν είναι σε καλή ημέρα.

ΆΡΧΙΣΕ ΤΟ Β΄ ΜΕΡΟΣ

47΄ Το 0-0 παραμένει.

48΄ Σουτ του Νικολογιάννη η μπάλα κόρνερ για τον Αστέρα που πιέζει τη Ζάκυνθο. Να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι έχουν στο β΄ μέρος τον αέρα

52΄ Μέτριο παιχνίδι, χωρίς φάσεις το 0-0 παραμένει

53΄ Γκολλλλλ για τον Ναυπακτιακό

Ο Γεωργουσόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα δεξιά, μπήκε από πλάγια έκανε στην συρτή σέντρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της Ζακύνθου. Λάθος του τερματοφύλακα της Ζακύνθου που έκανε την έξοδο αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει την μπάλα.

58΄ Γκοοολλλλλλλ για τη Ζάκυνθο

Ωραία κάθετη πάσα του Σούρμπη στον Κάρδαρη ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ απαντά και κάνει το 1-1

Γρήγορος ο ρυθμός πλέον το 1-1 παραμένει

Έχει ανέβει η Ζάκυνθος

65΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο . Μετά από κόρνερ του Κάρδαρη η μπάλα πήγε στον Κατέϊρα ο οποίος σούταρε συρτά με τρην μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ!

70΄ Το 0-0 παραμένει

Πολλά τα λάθη εκατέρωθεν

75′ 1-1 με τη Ζάκυνθο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

78΄ 1-1 χωρίς φάση το ματς

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο με τον Κατέϊρα να γυρίζει ωραία την μπάλα και από κοντά ούτε ο Τσιμέλι, ούτε ο Τελλέν θα μπορέσουν να την στείλουν στα δίχτυα!

84΄ το σκορ παραμένει στο 1-1

88′ Πιέζει η Ζάκυνθος παραμένει το 1-1

90′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ!

Ο Τσιμέλι μετά από εκτέλεση φαουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα και έκανε το 1-2!

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

Στο 90+4 παραμένει το 1-2

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ. Η ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ 1-2

Σχόλιο αγώνα: H Zάκυνθος πήρε αυτό που ήθελε και αυτό ήταν η νίκη και οι 3 βαθμοί. Ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα της Ζακύνθου. Οι νησιώτες αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με τον Κάρδαρη και εν συνεχεία να φέρουν τούμπα το ματς με τον Τσιμέλι. Απέναντι στην ομάδα της Ζακύνθου βρέθηκε μια ομάδα που βασει της εικόνα της είναι υποψήφια για υποβιβασμό. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν σπουδαία απόδοση στο Α΄ μέρος, είχαν όμως την ψυχραιμία και το καθαρό μυαλό να αντιστρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα στο Β΄ μέρος και να πάρουν μια δίκαιη νίκη που θα τους δώσει την δυνατότητα να δουν διαφορετικά την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος. Στο Β΄ μέρος και κυρίως μετά το 60΄ η Ζάκυνθος ήταν καλή και ήταν το αφεντικό στο παιχνίδι.