Δύο παιχνίδια έγιναν το απόγευμα του Σαββάτου για την Β΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής. Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων το Αργάσι συνέχισε την ανοδική του πορεία καθώς ξεπέρασε άνετα το εμπόδιο του Κεραυνού Βουγιάτου τον οποίο κέρδισε με 4-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 40΄ με τον Κώστα Μπιάζη, αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” το ματς. Στο 55΄ ο Νόνα έκανε το 2-0 για να έρθει με δύο γκολ ο νεαρός Ασίμης στο 65΄ και στο 80΄ και να κάνει το τελικό 4-0 για την ομάδα του, Στο 25΄ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Θανάση Γιακουμέλο!

Ο Αλυκανάς στον Αγγερικό επιβλήθηκε άνετα του Αστέρα Πλάνου με 3-0 και πήρε σπουδαίο τρίποντο. Δύο γκολ πέτυχε ο Φώτης Κεφαλληνός στο 35΄ και στο 60΄. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 75΄ ο Αντώνης Γιούσεφ.