Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση ο ΑΟ Τσιλιβή έκανε το καθήκον του και με το παραπάνω κερδίζοντας την ΑΕ Γερακαρίων με 4-0…. ΟΙ κόκκινοι επέστρεψαν στιε νίκες μετά το στραβοπάτημα με τον Αστέρα Μαχαιράδου και ετοιμάζονται ψυχολογικά για το μεγάλο παιχνίδι την επόμενη αγωνιστική με το Καταστάρι.

Ολη η υπόθεση ήταν υπόθεση πρώτου ημιχρόνου, εκεί όπου οι γηπεδούχοι ¨κλείδωσαν” το ματς και έκαναν ένα ξεκούραστο Σαβ/κο… Στο 8΄ ο Μάριος Μαρούδας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του και 4 λεπτά αργότερα ο Γιακουμέλος έβαλε γερές βάσεις για την συνέχεια…  Η οποία ήταν αναμενόμενη… Στο 42΄ ο Κόλα θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0… Αυτό ήταν και στο σκορ του ημιχρόνου…

Στην επανάληψη όλα είχαν κριθεί ο Νικολόπουλος στο 73΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα του… Αξίζει να σημειώσουμε ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Πάγια στο 6΄ του αγώνα… Επίσης η Ένωση διαμαρτύρεται για δύο πέναλτι στο 67΄ και στο 72΄

Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ (Νίκος Ντόβρος): Φουτζίγια, Γιακουμέλος Π., Γιακουμέλος Τ., Κόκας, Τσιριγώτης (46΄ Κωζής), Κλάδης Αγ., Τσάνης (54΄ Βελλίδης), Δρόσος, Μαρούδας, Κόλα, Μπιρμπίλης (59΄ Νικολόπουλος)

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ (Γιάννης Ψάρρης): Φεράτι, Γιαννόπουλος (75΄ Μαμφρέδας), Μεντζαλήρας, Πόθος, Μόρφης, Γιατράς (58΄ Πέττας), Πάγια, Πλαρινός Χαρ., Βούτος (54΄ Ψάρρης), Καμπεράι, Πλαρινός Γ.

*Ευχαριστούμε τον συνάδελφο Γιώργο Αναγνωστόπουλο για την φωτογραφία από το παιχνίδι