Κόντρα στον Αλμωπό η Αναγέννηση προκρίθηκε μέσα από τη διαδικασία των πέναλτι. Και στην 5η φάση, απέναντι στην Καλλιθέα, εξασφάλισε με τον ίδιο τρόπο το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Στο 23′ ο Δούμτσης νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Γκέκα, ενώ στο 30′ ο Μπιανκόνι είχε δοκάρι με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπραμπίγια. Ο Κλάους Αθανασιάδης έφτασε κοντά στο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά.

Ούτε στο 30λεπτο που ακολούθησε κατάφεραν να σκοράρουν οι δύο ομάδες, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν στα πέναλτι. Εκεί οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι και με 5-4 εξασφάλισαν την πρόκριση.

Η διαδικασία των πέναλτι: Δούμτσης: 0-1 Λώττας: 1-1 Σαντάνα: απόκρουση Γκέκα Καρανίκας: άουτ Κοντοχρήστος: απόκρουση Γκέκα Βιδάλ: απόκρουση Στρέζου Τσιντώνης: 1-2 Γκίνη: 2-2 Ευαγγέλου: 2-3 Γκόλιας: 3-3 Ρέντζας: 3-4 Γκουγκούδης: 4-4 Κωστίκας: δοκάρι Λαγός: 5-4

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Λαρέα (91′ Γκουγκούδης), Καρανίκας, Σταμόπουλος, Μπάλλας (61′ Λαγός), Πλέγας (74′ Βιδάλ), Μπραμπίγια (105′ Λώττας), Πολίτης (61′ Γκίνη), Αθανασιάδης, Μπιανκόνι (61′ Κουτσιανικούλης).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ρώσση (73′ Τσιντώνης), Ευαγγέλου, Ρέντζας, Μπουλούλης (110′ Κωστίκας), Χατζηδίμπας, Σαντάνα, Μουνιέ (73′ Νάτσης), Δούμτσης, Μάλτσι (88′ Ποζατζίδης).