Στα πρώτα 20 λεπτά ήταν ανταγωνιστικός ο ΑΟ Λεβάντε απέναντι στο Αιολικό Μυτιλήνης στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Μαχαιράδου στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας! Η Ζακυνθινή ομάδα των πολλών προβλημάτων και των αρκετών απουσιών δεν κατάφερε να πάρει κάτι από αυτό το παιχνίδι!

Οι φιλοξενούμενο ήταν σαφώς καλύτεροι και πήραν δικαιότατη νίκη. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε μόλις στο 7΄ ο Ηλιόπουλος. Από εκεί και πέρα και για περίπου 20 λεπτά ο Λεβάντε το πάλεψε αλλά ήρθε στο 45΄ το γκολ του Μίχου με εκτέλεση φάουλ και άλλαξε τα δεδομένα. Στην επανάληψη ο Ζακυνθινή ομάδα ξαναμπήκε στο παιχνίδι με γκολ του Μάριου Μαρούδα.

Όμως στο 57΄ ο Σίμωσης με ένα όμορφο γκολ έκανε το 1-3 για την ομάδα του. Για να έρθει τρία λεπτά αργότερα ο Ηλιόπουλος και να διαμορφώσει το τελικό 4-1 για την ομάδα του Αιολικού. Αξίζει να σημειώσουμε ότι κάτω από τα δοκάρια της Ζακυνθινής ομάδας κάθισε ο 44χρονος Κυριάκος Μαρίνος ο οποίος επιστρατεύτηκε αφού η ομάδα δεν είχε άλλον διαθέσιμο τερματοφύλακα! Επίσης αξίζει να αναφέρουμε οτι στο 78΄ της αναμέτρησης μπήκε για λογαριασμό του Λεβάντε ο νεαρός Λευτέρης Μεταξάς μόλις 14 ετών γεννημένος το 2001! Αυτό σημαίνει Ότι ο ΑΟ Λεβάντε είχε το μεγαλύτερο ποδοσφαιριστή και τον πιο μικρότερο σε ηλικία!

ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ (Θανάσης Σταματόπουλος): Μαρίνος Κ., Κολομπάκης (70΄ Ζεμέλ), Γεωργούσης, Οικονομόπουλος, Πυλαρινός, Μαρίνος Ι. (77΄ Μεταξάς), Μαρούδας Π. Μπινιχάκης, Μαρούδας Μ., Κομιώτης (86΄ Σπίνος), Κωστακιώτης.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Πουρής, Κριπιντίρης, Παπαζούδης, Μίχος, Γάλας, Καλαγκάνης, Καδής, Κέρι (78΄ Λαλάς), Ηλιόπουλος (70΄ Κίστα), Μανουσάκης, Σίμωσης.