Δεν μπόρεσε ο Εθνικός Σκουλικάδου να κάνει την υπέρβαση και γνώρισε την ήττα εντός έδρας από την Παναχαϊκή για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής του 4ου ομίλου. Οι νησιώτες αν και κοίταξαν στα μάτια την ιστορική Παναχαϊκή, δεν κατάφεραν να κάνουν αυτό που έπρεπε. Τα λάθη ήταν εκείνα που σε πρώτη φάση έκαναν την διαφορά στο πρώτο μέρος.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ>>>

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 32΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαντί. Μάλιστα πριν φύγει το πρώτο ημίχρονο ο Μπουρλάκης κέρδισε πέναλτι καθώς τον ανέτρεψε εντός περιοχής ο Ζήβας και ο Χαντί από τα έντεκα βήματα σημείωσε το 2-0 για την ομάδα της Πάτρας. Πριν από την επίτευξη του 2ου τέρματος ο Εθνικός είχε την ευκαιρία του, με τον Τσουκαλά να βρίσκει χώρο και να κάνει το σουτ αλλά ο Λιποράσε ήταν στο σωστό σημείο και έδιωξε την Μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Παναχαϊκή ήταν σαφώς ανώτερη και κατάφερε να πετύχει και 3ο τέρμα με τον Χαντί να εκτελεί κόρνερ στο 49′ με τον Λιποράσε να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-3 για την ομάδα του.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ (Καραμαλίκης Στ.): Ζήβας, Σουμελάς-Κοτσώνης, Ελέζι, Λυρτζής, Μούστα, Μεταξάς, Τσουκαλάς, Νικολακόπουλος (82′ Κλάδης), Μαρούδας, Κάρδαρης (66′ Πλέσσας), Κακολύρης (68′ Αγαλιώτης) .

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος Σ.): Αθανασόπουλος, Στεργίδης, Σμίλτος, Σελινιωτάκης (90′ Στασινόπουλος), Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης (70′ Καρακλάϊτς), Αλεξόπουλος, Χαντί, Κυβελίδης (82′ Γούλας), Μπουρλάκης.

ΦΩΤΟ: matchnews.gr