Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή του παρατάχθηκε ο πρωτοπόρος και σίγουρος πρωταθλητής της Β΄ κατηγορίας Α.Ο Αλυκανάς απέναντι στο Βασιλικό την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο των Αμπελοκήπων.

Η ομάδα του Χρήστου Καλαμαρά δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο και πήγε στα αποδυτήρια ισόπαλη 1-1 χάρη στα τέρματα των Τριανταφυλλίδη με μονοκόμματο σουτ στο 30΄ ύστερα από γύρισμα του Μαρίνου Διον. και ένα εκπληκτικό γκολ του Γιαννούλη για τον Βασιλικό με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί και με τέρματα των Τριανταφυλλίδη 50΄(πεν),Σκιάδόπουλου 54΄,Μαρούδα 67΄,Ποταμίτη 76′(πεν) ,Τζιάρου 85΄,και Σκιαδόπουλου 88΄,διέυρυναν το σκόρ. Ο Βασιλικός είχε μειώσει στο μεσοδιάστημα (66΄) με τον Γιώργο Βαρδακαστάνη που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών και με πλάσε έγραψε το 2-3.

*Καλή η διαίτησία των Μπάστα,Τρομπούκη,Κακολύρη

*Όμορφη ατμόσφαιρα στο γήπεδο από τους φίλους της ομάδας του Βασιλικού που χειροκρότησαν τις προσπάθειες και των δύο ομάδων

*Πανηγυρική ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια του Αλυκανά στο τέλος του αγώνα αφού οι ασπρόμαυροι θέλουν μόνο ένα βαθμό στα υπόλοιπα τρία παιχνίδια για να κατακτήσουν και μαθηματικά τον τίτλο