Τη… μοναξιά της κορυφής στον Α’ όμιλο απολαμβάνει ο Πανσερραϊκός, μετά την ήττα του ΠΑΟΚ Β΄.

Στην έδρα του Διαγόρα, τα «λιοντάρια» επικράτησαν με 1-0 και μετρά πλέον 25 βαθμούς. Στο 56ο λεπτό ο Παπάζογλου με σουτ χάρισε τη νίκη στην ομάδα των Σερρών.

Ταυτόχρονα, ο «Δικέφαλος του Βορρά» γνώρισε τη δεύτερη ήττα του, με 1-0, και μάλιστα εντός έδρας από τον Αλμωπό Αριδαίας με σκόρερ των φιλοξενούμενων τον Παπαδόπουλο (56΄). Η ομάδα της Αριδαίας πήρε τρίποντο “χρυσάφι”.

Στον Β’ όμιλο ο Απόλλων Σμύρνης δεν έδειξε… έλεος στον ουραγό ΠΑΟ Ρουφ επικρατώντας με 4-1 εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου της Super League 2.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με σκόρερ τον Χαλίμι από το σημείο του πέναλτι για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον Κυριαζή στο 23ο λεπτό. Το χατ τρικ του Μωραϊτη που ακολούθησε (48′ , 57′ , 61′) χάρισε τους τρεις βαθμούς στον Απόλλωνα που με 23 βαθμούς βρίσκεται στη 2η θέση, έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Κηφισιά.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και η βαθμολογία έχουν ως εξής::

15. Θεσπρωτός ΑΣ 11 3

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Super League 2:

15. ΠΑΟ Ρουφ 10 0

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens Kallithea FC – Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική – αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (16η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά – Ηρόδοτος (16η – με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ – Κηφισιά (17η – αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή – Athens Kallithea FC (17η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (17η – παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).