Με ενδιαφέροντα παιχνίδια άνοιξε σήμερα η αυλαία της 28ης αγωνιστικής της Super League 2.

Στον Α’ Όμιλο, η Νίκη είναι το… αφεντικό του Βόλου, καθώς επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού, στο ντέρμπι της πόλης. Οι «κυανόλευκοι» ήταν πιο ουσιαστικοί και αποτελεσματικοί, βρίσκοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Κάσσο και Τσουκαλά. Ο Σιαφά μείωσε στο 76’ για τους γηπεδούχους, με το 1-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Ολυμπιακός Β νίκησε 3-0 τον Πιερικό στου Ρέντη, χάρη σε γκολ των Μαρίνου, Κωστή και Μπα. Οι «μελανόλευκοι» είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν μετά το πρώτο γκολ, αλλά ο Χαρτσιάς αστόχησε σε πέναλτι.

Στο γήπεδο του Μακεδονικού, ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 1-0 του ΠΑΟΚ Β, χάρη σε τέρμα του πρώτου σκόρερ Βασίλη Ρόβα. H ομάδα της Αριδαίας με 35 βαθμούς βρίσκεται στην 6η θέση και έχει εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία.

Στον Β’ Όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας είχε μεγαλύτερο κίνητρο για τη νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό Β και την πήρε, επικρατώντας με 2-0. Οι Μεσιδόρο και Βουό σκόραραν για την ομάδα του Στάικου Βεργέτη, ενώ οι «πράσινοι» είχαν καλές στιγμές στο ματς.

Στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης», Αιγάλεω και ΑΕΚ Β αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα δυνατό παιχνίδι. Το Σίτι ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο και είχε δοκάρι στο 36’ με τον Καλύβα. Η Ένωση βελτίωσε την εικόνα της και κατάφερε να σκοράρει στο 50’ με τον Κοσίδη. Το Αιγάλεω έφτασε στην ισοφάριση στο 87’ με τον Τσιλιγκίρι.