Με δυο γκολ στο πρώτο μέρος, ένα για κάθε ομάδα, «κλείδωσε» από νωρίς η τύχη του ματς στο Σεραφίδειο, που έριξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής στο Βορρά για τα playoffs. Η ΑΕΚ Β αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τη Νίκη Βόλου στα Σπάτα, σε ένα ματς απαλλαγμένο από σκοπιμότητες, αφού δεν υπήρχε τεράστιο διακύβευμα και συγκεκριμένο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Οι Θεσσαλοί ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, στο 9΄, με σουτ του Ραφαήλ Πέττα, με τον Ζακυνθινό μεσοεπιθετικό να φτάνει τα 4 γκολ φέτος. Η Ένωση απάντησε στο 31΄, όταν ο Τιεϊ, επίσης με σουτ, ισοφάρισε σε 1-1 για τους «κιτρινόμαυρους», σκορ που έμελλε να διατηρηθεί μέχρι τέλους. Διαιτητής ήταν ο Μπαλαχούτης (Πειραιά).
Την τελευταία αγωνιστική η ομάδα του Νίκου Κούστα παίζει στη Βοιωτία με τον πρωταθλητή Λεβαδειακό, ενώ οι «κυανόλευκοι» της Μαγνησίας στη Θεσσαλονίκη με το Μακεδονικό.

ΑΕΚ Β-Νίκη Βόλου 1-1

ΑΕΚ Β (Νίκος Κούστας): Θεοχάρης, Ραντόνια, Γεμπόα, Κοσίδης (24′ Γεωργέας), Παυλίδης, Σαμπανάτζοβιτς (84′ Κοντορουχάς), Χριστόπουλος, Πανεράς, Μαχαίρας, Κάτσικας (78′ Σκόνδρας), Τιεΐ

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Γιαννίτσης, Ανδρέου, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας, Γαβρηιλίδης, Κρητικός (76′ Μπαλλάς), Πέττας (64′ Πολίτης), Κάσσος

Παναθηναϊκός-Παναχαΐκή 0-2

Ο Παναθηναϊκός Β’ δεν θα αγωνίζεται στη Super League 2 την επόμενη σεζόν. Οι πράσινοι ηττήθηκαν 2-0 από την Παναχαϊκή και υποβιβάστηκαν οριστικά, καθώς είναι στο -7 από το Αιγάλεω με μία αγωνιστική να απομένει για το τέλος του πρωταθλήματος.
Ο Ερνάντες άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης για τους Πατρινούς, με τον Μασούρα να διαμορφώνει το σκορ στο 69ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι. Οι πράσινοι έχουν συγκεντρώσει 20 βαθμούς, ενώ 30 η Παναχαϊκή που έχει εξασφαλίσει την παραμονή της και βρίσκεται στην κορυφή των playouts του Β’ ομίλου.

Παναθηναϊκός Β’: Λίλο, Αθανασακόπουλος, Ματρίνης, Κατρής, Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Νταμπίζας

Παναχαϊκή: Οικονομάκης, Προύντζος, Μπαξεβάνος, Σαμόρα, Λιοφάγος, Καραγιάννης, Ζέκχοφ, Πετράτος, Ντε Τόμας, Τραορέ, Χριστόπουλος

Διαγόρας – Αιγάλεω 1-1

Το Αιγάλεω ήρθε ισόπαλο 1-1 με τον Διαγόρα και εξασφάλισε την παραμονή του και τυπικά. Ο Μανιάς με γκολ στο 49ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους Ροδίτες, με τον Παυλάκη στο 89′ να ισοφαρίζει.
Στην βαθμολογία, το Αιγάλεω βρίσκεται στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού μία αγωνιστική πριν από το φινάλε. Στην δεύτερη θέση των playouts ο Διαγόρας με 38 πόντους.

Διαγόρας: Γαλάνης, Τσάβος, Δημόπουλος, Σταματούλας, Μουστάκας, Παπατόλιος, Κιτ, Τσιαντούλας, Βολάκης, Ταχματζίδης, Μανιάς

Αιγάλεω: Κυρίτσης, Πολίτης, Τάμπας, Μίκο, Ευαγγέλου, Μπάμπης, Μπάρδας, Μίσκου, Ικεότσα, Νταβιώτης, Μπουλάρι

Ολυμπιακός Β’ – Γιούχτας 3-1

Ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε 3-1 του Αιγάλεω στον Ρέντη, σ’ ένα ματς που ήταν βαθμολογικά αδιάφορο, καθώς και οι δύο ομάδες έχουν υποβιβαστεί.
Ο Μαρίνος στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους ερυθρόλευκους, με τον Νοικοκυράκη στο 29′ να πετυχαίνει το γκολ της ισοφάρισης για την ομάδα των Αρχανών.
Οι ερυθρόλευκοι βρήκαν τα δύο γκολ τους λίγο πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Ο Βλαχομήτρος στο 87′ έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό Β’ με πέναλτι, με τον Πατήρα στο 89′ να γράφει το τελικό 3-1.

Ολυμπιακός Β’ Μπότης, Μπα, Λάιτνερ, Μπαγκαλιάνης, Ρέτσος, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κατσουλίδης, Ιμπαγάσα, Σαπουντζής, Πινακάς

Γιούχτας: Πρινιωτάκης, Λιποράσε, Τσίρης, Κόλα, Κορνιλάκης, Θεοδωράκης, Λώλης, Δασκαλάκης, Νοικοκυράκης, Κωστανάσιος, Βρεττός