Αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, ο Πανσερραϊκός επικράτησε 4-0 του Ηρακλή Λάρισας στις Σέρρες, σε αναμέτρηση για τη 12η αγωνιστική της Super League 2, και ξέφυγε έξι βαθμούς στην κορυφή του Α΄ ομίλου.

Ο Σαΐντ στο 51΄ έλυσε το… γόρδιο δεσμό για την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη, για να ακολουθήσουν δύο γκολ του Μούργου (73΄ και 87΄) και ένα του Σοφιανού (81΄) που άνοιξαν την «ψαλίδα» του σκορ.

Μετά από ένα πολύ ανοιχτό και «χορταστικό» παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός Β΄ επικράτησε 4-2 του Διαγόρα και ανέβηκε στην έβοδμη θέση της κατάταξης. Φουρτάδο (12΄), Αθανασακόπουλος (42΄), Σιδεράς (63΄) και Σαρδέλης (80΄) πέτυχαν τα γκολ των «πρασίνων», ενώ για τους Ροδίτες μείωσε δύο φορές ο Μιχόπουλος (60΄, 68΄).

Η Νίκη Βόλου είχε την ευκαιρία να πιάσει στη δεύτερη θέση ΠΑΟΚ Β΄ και ΑΕΛ, αλλά υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 2-2 από τον Αλμωπό στην Αριδαία, ενώ η Βέροια πήρε νίκη «ανάσα» με 2-0 επί του Απόλλωνα Πόντου, χάρη σε δύο γκολ στα τελευτία λεπτά.

Στα Χανιά διακόπηκε το νικηφόρο σερί της Κηφισιάς στον Β΄ όμιλο της Super League 2.

Η κρητική ομάδα κράτησε στο 0-0 τους πρωτοπόρους, που είχαν δοκάρι με τον Ταλάλ και άφησαν βαθμούς, μετά από οκτώ νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια που είχαν δώσει μέχρι σήμερα.

Σε άλλα ματς της 12ης αγωνιστικής, ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε 3-0 εκτός έδρας της Επισκοπής και -προσωρινά τουλάχιστον- ανέβηκε στη δεύτερη θέση (μαζί με την Παναχαϊκή), ενώ η Ηλιούπολη επιβλήθηκε εύκολα με 3-1 του ουραγού ΠΑΟ Ρουφ.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο του Super League 2:

15. ΠΑΟ Ρουφ 11 0

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens Kallithea FC – Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική – αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (16η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά – Ηρόδοτος (16η – με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ – Κηφισιά (17η – αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή – Athens Kallithea FC (17η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (17η – παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).