Σε καλό δρόμο δείχνει ότι βαδίζει η ΑΓΕΖ μπάσκετ. Η ζακυνθινή ομάδα, κέρδισε εκτός έδρας την ΑΕ Προαστείου με 79-70 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ ΕΣΚΑΗ. Οι νησιώτες μετά τη 2η νίκη τους επί του Τρίτωνα Πατρών έκαναν αυτό που έπρεπε και πήραν άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα.

Η ομάδα της Ζακύνθου έκανε καλό ξεκίνημα,  η ΑΕ Προαστείου όμως στη συνέχεια ισορρόπησε το σκορ και το ημίχρονο έληξε (34-33). Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΓΕΖ παρουσιάστηκε σαφώς βελτιωμένη, δημιούργησε ικανή διαφορά και την κράτησε μέχρι το τέλος, όπου βρέθηκε νικήτρια με το υψηλό σκορ 70 – 79.

Η ΑΓΕΖ κατά διαστήματα απέδωσε πολύ καλό μπάσκετ στον επιθετικό τομέα, επιδεικνύοντας πλουραλισμό στο σκοράρισμα. Προβλήματα παρουσιάστηκαν περιστασιακά στην άμυνα. Φαίνεται λοιπόν πως βρίσκει αγωνιστικό ρυθμό, αφού αγώνα με τον αγώνα γίνεται όλο και καλύτερη.