Με δυνατά παιχνίδια συνεχίστηκε η δράση στη Super League 2, με την 31η αγωνιστική.

Στον Α’ Όμιλο, η Βέροια στραβοπάτησε στην Κατερίνη, καθώς έχασε 2-1 από τον Πιερικό. Η «Βασίλισσα» προηγήθηκε με τον Γαβριηλίδη στο 23’, αλλά οι γηπεδούχοι με τους Κανούλα (54’) και Δερμητζόγλου (77’) κατάφεραν να ανατρέχουν την κατάσταση.

Στα Πηγάδια έγινε… ματσάρα ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ηρακλή, που αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο, με τους Γκόμεζ (11’) και Διαμαντόπουλο (25’), αλλά ο Γηραιός στο δεύτερο ημίχρονο έφερε τα πάνω-κάτω. Οι Σίλβα (49’) και Πήλιος (52’) ισοφάρισαν σε 2-2 και ο Γιουμπιτάνα στο 76’ έκανε το 2-3. Η Ξάνθη στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 3-3 με τον Διαμαντόπουλο.

Ο Θεσπρωτός έβαλε δύσκολα στον Πανσερραϊκό, που βλέπει τον στόχο της παραμονής να απομακρύνεται, καθώς νίκησε 3-0. Ο Πατσέκο στο 4’ και ο Σαραντίδης στο 30’ και το 50’ πέτυχαν τα γκολ. Οι Σερραίοι έχασαν πέναλτι με τον Κανίς, ενώ πέναλτι έχασαν και οι γηπεδούχοι με τον Σαραντίδη, σε ένα γεμάτο ματς.

Ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε πολύτιμη νίκη κόντρα στα Τρίκαλα με 2-0, χάρη σε γκολ του Ξύδα με πέναλτι στο 39’ και Κότου στο 64’.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε 2-1 του Απόλλωνα Πόντου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ο Ρούνεϊ άνοιξε το σκορ για τους Πόντιους στο 28’, αλλά η ΑΣΑ με γκολ των Μπιανκόνι (59’) και Αθανασιάδη (65’) κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Η Καβάλα έμεινε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό Β, σε ένα ματς που οι «Αργοναύτες» ήθελαν τη νίκη.

Στην Αριδαία, Αλμωπός και Απόλλων Λάρισας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2. Ο Καραμόκο άνοιξε το σκορ στο 37’ για τους φιλοξενούμενους, αλλά οι Ρόβας με πέναλτι στο 46’ και ο Γιουκούδης στο 67’ ανέτρεψαν την κατάσταση για τον Αλμωπό. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Απόλλων Λάρισας ισοφάρισε σε 2-2 με τον Σταματή.

Στον Β’ Όμιλο, αν και το ντέρμπι δεν έκρινε κάτι, η Καλαμάτα επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού, συνδυάζοντας με νίκη την επιστροφή της στη φυσική της έδρα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Τάτος με εξαιρετικό σουτ στο 68′.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη ήταν σαρωτικός απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας, επικρατώντας με 4-1. Ο Φερέιρα στο 8’ άνοιξε το σκορ για τους Λάκωνες και στο 18’ ο Μπούτνικ πέτυχε το 2-0. Ο Κατάλντι μείωσε για τον ΟΦΙ στο 33’, αλλά στο 47’ ο Μπάτροβιτς και στο 66’ ο Μπούτνικ και πάλι με πέναλτι έγραψαν το τελικό 4-1.

Η ΑΕΚ Β ήταν εντυπωσιακή απέναντι στη Ρόδο των πολλών προβλημάτων, επικρατώντας 5-0. Ο Γιούσης στο 6’ άνοιξε το σκορ με το 14ο φετινό του τέρμα, ενώ ο Κορομηλάς πέτυχε τα δύο πρώτα του γκολ στο 35’ και 44’. Ο Γεωργέας στο 77’ και ο Κοσίδης στο 79’ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-0 για την ΑΕΚ Β.

Στον Ασπρόπυργο, ο Ηρόδοτος είχε μεγαλύτερο κίνητρο από τον Παναθηναϊκό Β και γι’ αυτό πήρε τη νίκη με 2-1. Στο 21’ ο Κόρτσαμ με πέναλτι άνοιξε το σκορ και στο 24’ ο Ποζατζίδης έκανε το 2-0. Οι «πράσινοι» μείωσαν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Τσιριγώτη σε 1-2.

Ο Καραϊσκάκης πήρε σημαντική νίκη με 3-1 απέναντι στο Αιγάλεω. Ο Μίλιτς πέτυχε το 1-0 στο 26’ και ο Μπεκατώρός έκανε στο 48’ το 2-0 με το Αρναρέλλη να μειώνει σε 2-1 στο 72’. Τελικά ο Ντοναλτόνι πέτυχε το 3-1 στο 75’.

Στην Καισαριανή, η Επισκοπή επικράτησε 1-0 της Κηφισιάς, χάρη σε γκολ του Τσάβου.

Σε ένα παιχνίδι που άρχισε με μια ώρα καθυστέρηση, επειδή άργησε να φτάσει ο ένας βοηθός, ο Διαγόρας επικράτησε 2-0 της Ζακύνθου, αποτέλεσμα που τον κράτησε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Κάρλος Εντουάρντο στο 29’, αλλά ο Μπαστιάνος στο 43’ έκανε το 1-0 για τους Ροδίτες και στο 47’ ο Τσιαντούλας πέτυχε το 2-0.