3on3 Beach Basketball Tournament κλείνει αισίως 10 χρόνια στο νησί της Ζακύνθου και συγκεκριμένα στην παραλία του Casa Playa στο Βασιλικό. Η ιδέα ξεκίνησε το 2013 και συνεχίζει να προκαλεί το ενδιαφέρον όλο και περισσότερων συμμετεχόντων.
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/2022/08/297315459_1235193173946849_2116929555643337393_n-1024x684.jpg)
Αυτά τα δέκα χρόνια έχουν παρευρεθεί στο συγκεκριμένο τουρνουά αθλητές Α Εθνικής κατηγορίας όπως ο Γιώργος Μπόγρης ο Νίκος Παππάς ο Λεωνίδας Κασελάκης ο Βαγγέλης Σκλάβος καθώς και διαιτητές Α Εθνικής όπως ο Τάσος Κάρδαρης ο Μάνος Τσολάκος η Βάσω Τσαρούχα.
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/2022/08/296383527_423250346509741_5282615118414303195_n.jpg)
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/2022/08/297099331_358833399778631_3116260356450066082_n-1.jpg)
Διοργανωτής του τουρνουά είναι ο Γιώργος Ζάγκλας παλαίμαχος πλέον παίχτης της ΑΓΕΖ Ζακυνθου ο οποίος με τη βοήθεια της ομάδας μπάσκετ και των τοπικών φορέων έχουν μετατρέψει το συγκεκριμένο τουρνουά σε κορυφαίο αθλητικό θεσμό στο νησί της Ζακύνθου.
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/2022/08/296585657_1386158838519212_8142898845527197879_n.jpg)
Φέτος το ραντεβού δίνεται 6-7 Αυγούστου στην παραλία του Casa playa. Οι εγγραφές των ομάδων πραγματοποιούνται στο Mirabilia shop και έχουν ήδη ξεκινήσει.
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/2022/08/289961223_3239430992970403_7367265443447562038_n-1-707x1024.jpg)