Μπορεί να παρουσιάστηκε βελτιωμένος σε σχέση με τα δύο πρώτα ματς, μπορεί να αρχίζει να “πατά” καλύτερα στη Γ’ Εθνική παιχνίδι με παιχνίδι αλλά όλα τα παραπάνω δεν στάθηκαν ικανά για τον Α.Ο Λεβάντε ώστε το Ζακυνθινό “συγκρότημα” να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την Εύβοια.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ

Η ομάδα του Θανάση Σταματόπουλου ηττήθηκε με σκορ 1-0 από τον τοπικό Ηρακλή, παραμένοντας στο “μηδέν” σε ότι αφορά τη βαθμολογική συγκομιδή αλλά και την παραγωγικότητα της.

Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν καλά παρότι αγωνίζονταν αρκετά μακριά από τη “βάση” τους αλλά δε μπόρεσαν να πάρουν τον παρθενικό τους βαθμό στην κατηγορία.

Μάλιστα απείλησαν πρώτοι στο 17ο λεπτό με τον Εμιλιάνο Μουτσάϊ να σουτάρει και τον γκολκίπερ Κουμή να μπλοκάρει σταθερά. Στο 27′ οι Λεβαντίνοι απείλησαν πολύ σοβαρά τη εστία του Κουμή αλλά ο Κωστακιώτης δε μπόρεσε να νικήσει τον γκολκίπερ των γηπεδούχων σε τετ-α-τετ.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι το ημίχρονο θα ολοκληρωθεί τουλάχιστον με ισόπαλο αποτέλεσμα, ήρθε η “ψυχρολουσία” για τους Κυανέρυθρους όταν ο Σενάϊ θα νικήσει τον Κοντοπίδη με δυνατό σουτ για το 1-0.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να τελειώνουν με δέκα παίχτες λόγω των αποβολών (στην ίδια φάση) των Κουμή και Θανάση Τζιαφέρη λόγω αψιμαχίας. Μετά από 7 λεπτά καθυστερήσεων το ματς ολοκληρώθηκε με τους Ευβοιώτες να πανηγυρίζουν το πρώτο τρίποντο της χρονιάς.

Συνθέσεις

Ηρακλής Ψαχνών:  Κουμής, Σπήλιος, Δούλος, Αθανασίου, Μπριλάκης, Σενάι, Φαμπρίς, Καρκασίνας, Μουτουσίδης (46′ Ντέντης), Κρίστο, Τόρες.

ΑΟ Λεβάντε (Θανάσης Σταματόπουλος):  Κοντοπίδης, Γεωργούσης, Τζαφέρης Αθ., Οικονομόπουλος, Λαλάι, Κωστακιώτης, Τζαφέρης Κ., Μαρούδας, Μουτσάι, Πλατέλας.