Στο γήπεδο του Μαχαιράδου ο ΑΠΣ Ζάκυνθος ήταν ο νικητής του αγώνα, καθώς κέρδισε με 5-1 τον Απολλωνα και έτσι συνεχίζει την ανοδική του πορεία στο πρωτάθλημα, ακολουθώντας κατά πόδας την ομάδα του ΑΟ Τσιλιβή.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ>>>>>>>>>

Οι κυανοκίτρινοι εμφανίστηκαν σοβαροί, τουλάχιστον έως το 30′ του αγώνα και έδειξαν ότι  αυτοί θα ήταν το “αφεντικό” στο ματς. Με το “καλημέρα” κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με το πολύ καλό Τζανάρη όταν σε μια αδράνεια της άμυνας ο νεαρός παίκτης πρόλαβε τον Κόκλα και έκανε το 1-0 για την ομάδα του στο 3΄ του αγώνα! Από εκεί και πέρα όλα απλοποιήθηκαν για την ομάδα του Εγκουαβόν με τον Τσουκαλά με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τζανάρη να κάνει το 2-0 στο 26′ του αγώνα. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Ζάκυνθος δεν εντυπωσίασε ήταν μέτρια αγωνιστικά αλλά είχε την ουσία που είναι και το ζητούμενο στο ποδόσφαιρο! Δηλαδή τα γκολ! Έτσι λοιπόν ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 5 με τα τέρματα  των Σούρμπη, Καραμαλίκη και Γιασίν. Ο Απόλλωνας το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Διονύση Μαρίνο σε αυτό το τελικό 5-1.

Διαιτητές: Μποζίκης, Ψάρρης, Πλέσσας