Ο Απόλλωνας Σμυρνης επικράτησε 3-1 της Παναχαϊκής στο σημερινό φιλικό στη Ριζούπολη.

Δυνατό φιλικό τεστ έγινε την Τετάρτη (9/10) στη Ριζούπολη με τον Απόλλωνα Σμύρνης να επικρατεί 3-1 της Παναχαϊκής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 26′ με τον Βουό, με τον Σιατραβάνη να ισοφαρίζει στο 42′ με πέναλτι.

Στην επανάληψη οι πολλές αλλαγές που έγιναν από τους Πατρινούς έφεραν και την κατάρρευση στον αγωνιστικό χώρο καθώς η «Ελαφρά Ταξιαρχία» πίεσε και σκόραρε ακόμη δύο φορές με τους Βουό (74′) και Γιαννίτση (91′).

Στο πρώτο ημίχρονο πάντως η Παναχαϊκή έδειξε αρκετά καλό προσωπο, σε σχέση με το δεύτερο μέρος στο οποίο απείλησε μόλις δύο φορές με σουτ του Σιατραβάνη.